Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a postán hozzátartozó is...

Antimod kérdése:

Ha a postán hozzátartozó is átveheti a csomagot, hogyan igazolja a feleségem, hogy hozzátartozóm?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, nem vette fel a nevemet, de a lakcím azonos. Miből tudnák, hogy odaadhatják neki a levelet, mert papíron is hozzátartozónak számít, nem csak együtt élünk?

2012. szept. 20. 09:35
1 2
 11/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"Fehersrac válasza:


AndiZsuzsinak:


"Postai szolgáltatóhelyen történő kézbesítésnél helyettes átvevőnek abban az esetben tekintendő az (1) bekezdésben megjelölt személy, ha a kézbesítéskor hatósági okirattal igazolja azt is, hogy lakcíme a küldeményen feltüntetett címmel azonos. "


Te linkelted és ebben az van, hogy igazolnia kell hogy ő a felesége és nem bemondás alapján megy a dolog. Szerintem ezért lettél lepontozva..."


Olvasd csak el mégegyszer... Ez arról szól, hogy az azonos lakcímet kell igazolni. Azt, hogy hozzátartozó akkor, ha a postai dolgozóban valami miatt felmerül a kétség. Én rendszeresen veszek át leveleket a férjem, a fiam régebben az apósom nevére szólókat, sosem kérték még, hogy igazoljam a jogosultságomat. Bemegyek a postára, viszem az értesítést ajánlott küldeményről, megnézik, hogy ott lakom-e én is, odaadják. A kézbesítő könyvbe, ahol aláírok, odaírják, hogy milyen rokon vagyok.

2012. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Attól még nem bemondásra megy, az hogy neked így odaadják, az egy dolog...
2012. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha a jogcím fennállásával kapcsolatosan a szolgáltatóban kétség merül fel, a jogcím közokiratba foglalt igazolásának bemutatását kérheti"


Nem fogok veled vitatkozni, ha a kérheti szónak a jelentésével nem vagy tisztában.

2012. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hiszek neked, mivel apósod levelét is felvetted, holott azt meg végképp nem lehetne, csak meghatalmazással...
2012. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!