Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számithatok? Munka...

Mire számithatok? Munka helyemen megittam napi egy üveg sört, ami a cég tulajdona volt. Ez ki is derült, kirugtak, rendörségi feljelentést tettek. Külföldön dolgoztam, milyen büntetést szabhatnak ki rám? Egy honap alatt kb 30 üveg sör.

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Annyit én is megiszok,ilyen szemeteket... :)

Amit nem látott kamera,azokat az üvegeket tagadd.

Különben nem hinném,hogy nagy eljárás lenne belőle.

2012. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kamera nem latott semmit.allitolag ujlenyomat alapjan alllaptottak meg,es ebbe az a poen, hogy nem is vagyok bent egy hete,beteg allomanyba vagyok.csak felhivtak.töllem még ujlenyomatot nem is vettek.
2012. szept. 24. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Külföldön sokkal szigorúbban veszik a munkahelyi italozást.Azonfelül ezt akár lopásnak is vehetik.
2012. szept. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Blöffölnek.Mindent tagadj!!!!
2012. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igy is ugyis mennek a rendörsegre,feljelentest tenni..ha tagadok annak mi ertelme van?
2012. szept. 24. 10:09
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Viseld el a következményeket.
2012. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amit rád tudnak bizonyítani azt kifizeted, oszt ennyike.
2012. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy összesen 30 napot dolgoztál ott? Harminc üveg sör kárt okoztál és ezen szarakodnak? Akkor ez még trógerebb mint bármelyik magyar cég.
2012. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem lopás, sikkasztás. Munkahelyi alkoholfogyasztás itthon is azonnali felmondási ok.

A büntetés meg nyilván az adott országtól függ. Itthon 30 üveg még bőven szabálysértési érték, de simán benézhet valami minősítő körülmény, itthon csak szabálysértés lenne.

2012. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés


Btk.171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,


b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.


(3) Ha az elkövető a közvetlen veszélyt szándékosan idézi elő, bűntettet követ el, és az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén - az ott tett megkülönböztetéshez képest - öt évig, két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) E § alkalmazásában foglalkozási szabályok a lőfegyver használatára és kezelésére vonatkozó szabályok is.


Nem tudom a külföldi törvényeket, de valami hasonlót lehet, hogy rád tudnak húzni. Munkahelyen alkoholt fogyasztani nem lehet, mert ezzel mások testi épségét, életét veszélybe sodorhatod. Itthon felénk a sima közmunkást is szondáztatni kell, aki géppel dolgozik, mert ittasan nem stihlezhet, nem foghatja a sövény nyírót, sem a fűkaszát, mivel veszélyes lehet.

2012. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!