Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a suliban elhagytam a...

Ha a suliban elhagytam a telefonomat van valami esély arra, hogy visszaszerezzem? Miután átkutattam mindent bebizonyosodott, hogy nem csak elhánytam valahová. A rendőrség tud valamit tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség egy elhagyott iskolai telefonért? Szerintem teljesen esélytelen az ötlet.
2012. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
A szolgáltatónál talán(!) lehet kérni, hogy nézzenek rá, melyik cellában van, de ha van is ilyen (nem tudom), akkor is megkérik az árát.
2012. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk egyszer történt ilyen, akkor lezárták az egész sulit, és kihívták a rendőrséget. Névtelenül le lehetett adni a telefont a titkárságon, így aztán meg is került. A rendőrök tulajdonképp csak arra kellettek, hogy kicsit megijedjen, aki ellopta a mobilt. Végül meg is került a telefon...


Hogy így utólag tudsz-e valamit tenni, hát, nem hiszem. Van minimum 300 gyerek, közülük bárki lehetett. Hogy deríthetné ki bárki, hogy ki volt az?


Általában egyébként benne van a házirendben, hogy a holmijaidért felelősséget az iskola nem vállal, a mienkben régen pedig még le is kellett adni a portán az ilyen drágább cuccokat. Ezt csak érdekességként jegyzem meg, tudom, hogy nem segítek vele, meg nem is a te hibád... Elég rossz, hogy ennyire nem lehet megbízni a környezetünkben élő emberekben :/

2012. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
akkor max a sim kártyát tudom letiltatni? a telefont nem lehet valahogyan?
2012. szept. 25. 10:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De. A telefont is letilthatod. Menj be, vagy hívd fel a szolgáltatódat.
2012. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Utólag már nem tudja a telefont letiltani, csak a kártyát. De az az első amit az ember kidob ha talál egy telefont.

Én az utcán találtam nem is olyan régen egy apple iphone-t. Mivel utcán találtam, így megtartottam. Kidobtam a kártyát, és azóta is használom. Ennek lassan 4 hónapja, és nincs se le tiltva, senki nem keresi. Gondolom ha utólag is le lehetne tiltani akkor a gazdája rég letiltotta volna..

2012. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A rendőrség a cellainformációk alapján megtalálja a jelenlegi használót, nyugodtan tegyél feljelentést. Apple-nél még könnyebb, ott a neten (azt hiszem, iCloud-nak hívják) is megnézheted, hogy hol a telefon. Nem is értem, hogy a tulaj miért nem keresi...
2012. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér:

[link]

2012. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

6! Ne lepődj meg ha egyszer a rendőrök kopogtatnak az ajtódon, ugyanis a telefon IMEI száma alapján meg tudják nézni, hogy jelenleg milyen SIM kártya van a telefonban, és a szolgáltató pedig köteles kiadni a SIM tulajdonosát.

A jogtalan elsajátítás pedig ugyanúgy büntetendő, mint a lopás.

Végül is nem vagy más a tolvaj cigányoknál, ha erre még büszke is vagy.

Ha valóban senki nem jelentkezik a telefonért, akkor a jegyző köteles visszaadni a megtalálónak.

2012. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Így van, egyetértünk! Taps!
2012. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!