Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehet ilyet egy főnök?

Megtehet ilyet egy főnök?

Figyelt kérdés
A kérdésem az volna, hogy megteheti -e egy főnök, hogy valakit csak azért rúg ki mert dohányzik?
2012. szept. 26. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megoldható, hogy a cég területén nincs kijelölt dohányzó hely (nemdohányzó munkahely), a cég területét pedig nem hagyhatod el a munkaidő alatt. Ha mégis elhagyod, vagy a tiltás ellenére dohányzol a cég területén, akkor fegyelmi vétség miatt kirúghat.
2012. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.


De ahhoz semmi köze, ha mondjuk otthon dohányzol.

Munkaidőben megtilthatja.

2012. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!:)


Én úgy értettem, hogy tegyük fel, hogy van kijelölt dohányzóhely, és természetesen munkaszünetben történik, hogy az ember elszív egy szál cigit. Ha mondjuk a szóban forgó ember nem szimpatikus a főnöknek és a főnök el akarja távolítani, de csak annyival indokolja a dolgot, hogy dohányzik, mert mással nem tudja...

2012. szept. 26. 10:32
 4/10 A kérdező kommentje:
2. hozzászóló gyorsabb volt, de neki is köszi a választ!:)
2012. szept. 26. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ!

Ha többször dohányzol ott ahol nem lehet és többször figyelmeztet akkor egy idő után szerintem kirughat. Ha a munkahely körülményei miatt esetleg nem is szabadna dohányoznod mert veszélyes akkor biztos hogy megteheti!!!


De ha minden ide vonatkozó szabályt betartasz, csak a kijelölt helyen dohányzol és mindezt a szabadiődben, pihenőidődben akkor nem.

2012. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, velem megtörtent, veled is, vagy ettöl fenyegetve erzed magad?

Nalam amugy "mondvacsinalt" ok volt, mert masok mellettem dohanyozhattak es ö is.

Mivel köpni-nyelni sem tudtam, utana utanajartam, hogy ezt is csak 3-szori irasbeli fegyelmi utan tehette volna meg, amit veled alairat.

2012. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Nem, engem nem fenyeget ez a veszély, mert most sajnos nincs is munkahelyem, de folyamatosan küldözgetem meg adom le az önéletrajzaimat. Csak szeretnék tisztában lenni ezzel, hogy ne legyen baj majd a későbbiekben. Manapság sajnos meglehetősen nehéz munkát találni, pedig se hülye nem vagyok, és alul iskolázott sem:/ Amúgy pedig épp leszokóban vagyok, csak nem megy olyan könnyen...

Amúgy a legutolsó munkahelyemről próbaidő alatt küldtek el, gondoltam arra is, hogy a dohányzás miatt, amit szünetben tettem, csak ugye a próbaidő alatti elküldést a munkáltatónak nem kell megindokolnia. Aztán később kiderült, hogy azért küldtek el, mert valakinek kellett a helyem. (Egy olyan embernek, akinek kb. a fél családja ott dolgozik.)

Az durva, hogy téged emiatt küldtek el, egy mondvacsinált ürüggyel! Főleg, hogy mások is dohányoztak...

2012. szept. 26. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kell világosan látni. hogy egy munkavállaló a munkahelyi hierarchiában elfoglal egy helyet, tudásától, képességeitől és egyéniségétől függően különböző mértékben tudja nélkülözhetetlenné tenni magát. Nem valódi nélkülözhetetlenségre gondolok, mert olyan nincs, hanem arra, az érintett főnökök milyennek látják ezt. Ebbe erősen belejátszik a főnök értelmi képessége is. Lehet síkhülye "valakinek a valakije" bábu is, lehet jóindulatú, rosszindulatú, okos is. Ezek együtt döntik el, mi történik. Mert a jogszabályok úgy vannak megalkotva, hogy egy kellően agyafúrt ember bármit megtehet. Kirúghat "dohányzásért", 1 perces késésért (ő küldött el direkt ezért), vagy bármiért, amire talás formális magyarázatot. Ha akar és ez neki nem jár kárral. Ha úgy érzi, hasznára vagy, nem rúg ki. Ha okos, a munkád miatt, ha buta, bármiért.
2012. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:)
2012. szept. 26. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg
2012. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!