Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári peres eljárásnál...

Polgári peres eljárásnál 09.21-én volt tárgyalásom. Viszontkereseti lehetőséget kaptam,15 napot emlegetett a bíró. Beírtam a határidő keresőbe. Jól értelmezem, hogy még 10. 08-án is leadhatom, mert 09.22-től számít a 15 nap és a hétvége nem számít?

Figyelt kérdés

#Bírósági-határidő
2012. okt. 3. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jól olvasod. Az naptári napot jelent, nem munkanapot. A héten feltétlenül add be.
2012. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

22-től számít, ez igaz.

A hétvége számít, kivéve, ha hétvégén jár le a határidő, akkor hétfőn még beadhatod. Tehát a határidő 10.08. (7-e lenne, de az vasárnap.)

2012. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy figyelembe veszi a hétvégét, még nem azt jelenti, hogy munkanapot számít. Szept. 21-hez képest a 15 munkanap október 11 vagy 12 lenne, attól függ, hogy aznaptól számolom vagy a következőtől.
2012. okt. 3. 11:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most írom, hogy 10.08.

Így kell számolni. A hétvége beleszámít, a 15 nap NEM munkanap. Mivel vasárnap jár le a határidőd (01.07.), ezért még 8-án hétfőn beadhatod.

Ennyi.

2012. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, természetesen 10.07.-én jár le, ez vasárnap, és ezért adhatod le még jövő hét hétfőn.
2012. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Nekem nem jelennek meg azonnal a válaszok csak néhány perces késéssel. Amit először válaszoltam, az az első válaszolónak szól.

Ez nagyon jó hír, van még egy egész hétvégém erre a dologra.


Illetékmentességgel kapcsolatban tudnátok válaszolni?

2012. okt. 3. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudtam, hogy neked mit jelent "a hétvége nem számít"
2012. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kicsit tág így, hogy "illetékmentességgel kapcsolatban"... Mi a konkrét kérdés?
2012. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A viszonkeresetben támasztok igényt a felperessel szemben. Illetéket kellene fizetnem, de szüneteltető vállalkozó vagyok, mert annyi bevételem sem lenne, hogy a járulékaimat megfizessem. Előtte gyesen voltam, tehát a tavalyi jövedelmem gyed, gyes, családi pótlék. A férjem nem dolgozik. Van házunk és autónk. Ja és tegnap inkasszálta le a lakossági folyószámlámat a NAV. Most megyek a bankba könyörögni, hogy a családi pótlékot adják ide. Ilyen feltételekkel szerinted érdemes kérni az illetékmentességet?
2012. okt. 3. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Megpróbálni érdemes.

Kérj a panasznapon megfelelő formanyomtatványt, töltsd ki, és beadványként add be a bíróságon.

2012. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!