Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rablás és a lopás között mi...

A rablás és a lopás között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Bocsi ha rossz kategória, csak nem tudom hova tegyem.


Gimibe jogi alapóra volt (ilyen kis kiegészítés, minden évbe szokott nekünk lenni) és kaptunk házi feladatot.


Ezek közül az egyik, hogy meg kell magyarázni a lopás és a rablás közötti különbséget hétköznapi (azaz nem jogi, vagy tudományos) nyelven.

De mi a különbség?


Egymás szinonimái? Vagy nem?



Hisz ha pl ellop X ember egy csokit a boltból, akkor elrabolja a csokit a bolttól, de ha valaki kirabol egy bankot akkor ellopja a banktól a pénzt.


Vagy rosszul látom?



És még 1 kérdés: milyen büntetés jár a lopásért és a rablásért?

Azt tudom csak, hogy kisebb értékű lopásért csak pénzbüntetés.



17/L


2012. okt. 11. 10:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak bűncselekmény elkövetőjét lehet visszatartani (fizikai kényszerrel) a rendőr kiérkezéséig. Egyébként a biztonsági őr is csak felszólíthatja az elkövetőt a maradásra. Vagy tévedek Bucsek?
2012. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elzárással sújtható szabálysértéseknél visszatarthatja.
2012. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

És a lopás értéktől függetlenül ilyennek minősül?

Nem kötözködöm, 1 éve leszereltem és nem vagyok már naprakész...

2012. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, pont 1 év alatt megváltozott minden ami csak megváltozhatott.
2012. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy most írok egy hét évvel ezelőtt kiírt kérdésre, de ez a ("ha valaki a sebembe nyúlkálna és azt észrevenném akkor azzal kedzeném hogy eltöröm az orát"). Na erre nekem még most is az a válaszom, hogy nehogy ez visszafelé süljön el, mert ha az elkövető esetleg egy 130 kilós izompacsirta ja és akkor sem egy lajhár, akkor ő azt az orrot szerintem előbb eltörné. Viszont van még egy variáció mégpedig az, hogy ez elkövetőnek akár valamilyen fegyvernek is használható tárgy is található az ő zsebében például kés na mindegy. Visszatérve erre az orr eltöréses dologra, hogy ez ugyanolyan bűncselekmény az önbíráskodás, mint maga a tett.


Kérdező:! Neked meg anno 17 évesen ezen forogtak a gondolataid akkor lány létedre? Ezt most igazából nem tudom eldönteni, hogy jó e, vagy rossz szándék vezérelt e anno.


(FF@).

2019. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Előző voltam: A visszatartásról meg annyit, amennyiben járókelők teszik, akkor érdemes ezt körültekintőbb módon tenni nehogy esetleg kés legyen nála, mert akkor úgy nem érdemes vele egyszerű emberként packázni. Ami pedig a 130-170 kilós izompacsirtát illeti, és ő az elkövető egy áruházban hát arra nagyon kevés esélyt látok arra, hogy most mondok egy példát egy kettő gyönge kis nőcske megpróbálná visszatartani és ennek az esélye szerinte egyenlő a nullával de lehetnek ritka esetben kivételek.
2019. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!