Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ehhez milyen jogalapja van...

Ehhez milyen jogalapja van egy banknak?

Figyelt kérdés

Elváltam, a bíróságon megegyeztünk, hogy az életközösség alatt felvett hiteleket a volt férjem fizeti. nem volt vita, és ezen felül még gyermektartást, és asszonytartást is akart fizetni, az utóbbit visszautasítottam, az előbbit nem engedte a bírónő, így csak gyerektartást fizet.

a volt férjem által fizetett kölcsönök, elég sokrétűek, személyi kölcsönök, hitelkártyák,a-b hitelek...szóval sok. mindig időben törleszt,egy hitelkártya kivételével, amit három hónapja,kissé nehézkesen tud fizetni.a bankból(cetelem) kapott több telefont, hogy fizesse, mert különben...(megjegyezném, hogy a többi bank, amivel ilyesfajta kapcsolata, van, nyugtázta. hogy a gyerektartás az első, és felajánlotta, a törlesztő részletek csökkentését, futamidő kitolással. szóval, rendkívüli módon segítőkészek voltak, nem problémáztak.)

Többször tárgyalt a cetelemmel, hogy csökkentsék a törlesztő részletét, akár avval a feltétellel, hogy bar listára teszik, de a bank nem igazán akart reagálni, leginkább azt hajtogatták az ügyintézők, hogy fizessen.

most viszont olyan telefont kapott, amiben megfenyegették, ha nem fizet tőlem fognak levonni horribilis összegeket,és elviszik a feje fölül a házat, vagy az én fejem fölül, a lényeg hogy a családtagjain fogják behajtani. a szülei házában él, nincs saját tulajdona, ahogy nekem sem, én is a szüleimnél élek.

a szóban forgó hitelkártya az ő nevén van, se társtulajdonos, se kezes nincs.

a kártyát nem hajlandóak lezárni, szinte havonta növelik a hitelkeretet,és ezzel a törlesztőt is.


2012. okt. 12. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jogalapja akkor van a banknak, ha az adott hitel felvételénél adóstárs voltál.


Bővebben:

[link]

2012. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ez az, nem voltam!senki sem volt!
2012. okt. 12. 13:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyonmegosztás után be kellett volna adni MINDEN banknak a papírokat, és velük is jóváhagyatni. Anélkül szart sem ér, közösen vagytok adóstársak, ha közös néven van a hitel.
2012. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem voltál adóstárs, elváltatok, lecumizhat a bank, tőled semmit nem vonhatnak, ingatlant csak azt foglalhatják le, ami a volt férjed nevén van.
2012. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de nincs a nevén semmi, a szülei élnek, köszönik jól vannak, esetleges haláluk esetén van 1/4-es része a házból ,mint a örökösnek.

és ez a helyzet nálam is.jövedelmem is csak annyi van, amit a tartós beteg gyerekre kapok, plusz a gyerektartás.

A volt férjem mindent bevállalna, bárlista, börtön, akármi, csak minket hagyjanak békén.

emellett neki van állandó jövedelme, állami alkalmazott, miért nem vonatják le a fizetéséből???

2012. okt. 12. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért próbálj rá visszagondolni, hogy az adott hitel felvételével kapcsolatban aláírtál-e "csak úgy" valamit, ha igen akkor adóstárs lehetsz. Ezt könnyen tisztázhatod azzal, hogy a férjed megkéred, hogy küldje el a hitelszerződés másolatát. Ha adóstárs vagy akkor sajnos így jártál, ha meg nem, akkor a volt férjed meséje az hogy a bankszámládról fognak végrehajtani.


Jól hangzó mese lehet pl.: ha most nem adsz neki pénzt az adott havi törlesztés befizetésére, akkor az elmaradás miatt a teljes fennmaradó hitelt egy összegben levonja a bank a számládról.

2012. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem szerepel sehol az aláírásom,sőt név szerint se vagyok megemlítve,csak az van feltüntetve, hogy anno a volt férjem házas volt és egy gyereket tartott el.De a bank követeli a telefonszámom.
2012. okt. 12. 13:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy pontot tegyél a kedves volt férjed meséjére, kérdezd meg, hogy a banktól melyik ügyintéző üzenget neked, rajta keresztül. Keresd a banknál az adott ügyintéződ, kérdezd meg hogy az adott hitellel kapcsolatban akarnak-e tőled valamit, ha igen milyen jogalapon.
2012. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
félreérted...nem a volt férjemmel van a gond! nem is adta ki a telefonszámom, jelenlegi lakcímem.a bank fenyegeti, hogyha rajta nem tudnak behajtani semmit, akkor kénytelenek lesznek engem megrövidíteni.ezt a volt férjem sem akarja, én nevelem a közös gyerekünket, ezért kérte, hogy akkor tegyék bár-listára, de azt meg a bank nem hajlandó, sem a kártyát lezárni , se semmi alternatívát kínálni.mindenképpen pénzt követelnek.
2012. okt. 12. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
házasság alatt felvett hitel közös tulajdon vagyis akkor is adóstárs vagy, ha a banknál nem írtál alá semmit...ha a vagyonmegosztásnál a bírónő nem engedte, hogy csak a férjed fizesse a hitelt, akkor még mindig te vagy az egyik adós...ergo a bank jogszerűen jár el
2012. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!