Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a banknak és...

Van ehhez joga a banknak és nekem milyen lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Reggel pénzt akartunk fölvenni és fedezethiány miatt nem adott.Valami rancsolás miatt véletlenül leemelt 200.000ft-t a bank.5.45-kor észleltem és 15.30-ra nagy nehezen adtak pénzt,de ezért nekem plusz költségeim támadtak.
2010. nov. 30. 21:30
 1/7 anonim válasza:
90%

Egy ilyen eset után azonnal bankot váltanék.

Amúgy igen, csak akkor férhetsz hozzá a pénzedhez, ha a bank is úgy akarja.

2010. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben jogtalanul emelték le a számládról a pénzt,és nem utalták vissza azonnal,javasolnám,hogy beszélj a bankfiók vezetőjével,és vidd magaddal a plusz költségeket igazoló számlát/bizonylatot/akármit,hogy térítsék meg.

Ha nem hajlandó rá,akkor elég megemlíteni,hogy feljebb lépsz,és ellenőrzést fogsz kérni a bank ellen.


Most volt hasolnló esetem sokkal kisebb tétellel,de bejött :)

Itt a levelezésem név nélkül:

---Megkaptam az 5000 forintos étkezési bón visszafizetéséről a csekket. Visszafizetem,de cserébe kérem a belépési nyilatkozataim példányait "mindkettőt"!!! Mivel első alkalommal elhagyta az üzletkötőjük,benne a személyes adataimmal" telefonszám,lakcím,mailcím..". Ugye a törvény bünteti a személyes adatokkal történő visszaélést,és azok gondatlan kezelését?!!! Amint kézhez kapom a papírokat,befizetem a csekket.Várom a borítékot. Üdvözlettel: ***********


Válasz:

Levelére válaszolva tájékoztatjuk, hogy a magánnyugdíjpénztárak körül kialakult helyzetre való tekintettel, kérjük levelünket az 5000 Ft-os ajándékutalvány visszafizetésével kapcsolatban, tekintse tárgytalannak.


Megértését köszönjük.

2010. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem bejött,igaz más volt a szitu,de megérte :)

Évgyűrűk MNyP bukott :)

2010. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ők arra hivatkoznak,hogy a kártyánk is rossz.A bankigazgatóval üvöltött a férjem 2óra várakozás után és ezért adtak pénzt.

Kaptam 1kis papírt amin beadhatom a panaszom.Amikor odamentünk akkor szóltunk,h időre kell,mert hozzák a szenet.Várattuk a fuvarost és ezért +jattot adtunk

2010. nov. 30. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jattról nincs számla,sajnos ez bukta.

Én a panaszlevelet azért megírnám,és magamat ismerve adnék fel egy hirdetést is a helyi apróhirdetésben,hogy soha-senki ne menjen az adott bankba,mert megbízhatatlan.

Persze ez jogilag támadható,de gondatlan vagyonkezelés miatt a bank sincs jobb helyzetben.

Írjatok egy panaszlevelet a bank központjába,legalább azt eléritek,hogy az évvégi prémiumból kiesik a helyi igazgató.Kicsi bosszú,de bosszú. :)

2010. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Majd megírom mi lett.
2010. nov. 30. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

"A bank visz mindent!"


Itt a "bankoknak" mindenhez van - sajnos - joguk, nincs senki, és semmi, ami gátat szabhatna, szabna ezeknek a csokornyakkendős bűnözőknek (, - mert ugye, a szélhámosság is köztörvényes bűn normális országokban).


Én is alig várom, hogy kedvező helyzetbe kerüljek, - azon nyomban bankot fogok váltani (még akkor is, ha "Az egyik kutya, másik eb!"

Pechemre, egy gátlástalan, szabad rabló csapatot választottam anno, - és ide is egy szabad rabló csipet-csapatból "menekültem"...

Magyarországon megengedett, törvényekkel, rendeletekkel támogatott, hogy a "pénzintézetek" a legeszköztelenebb módszerekkel "utána rúghassanak" az ÜGYFELEIKNEK.

2010. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!