Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetés szabható ki...

Milyen büntetés szabható ki rám? 19 éves vagyok és összevesztem egy 14-15 éves sráccal a facebookon és eléggé megfenyegettem hogy velem ne szórakozzon és kiderült hogy a drága apukája rendőr és feljelentést tesznek

Figyelt kérdés
Elvileg jövőhéten mennek be fényképekkel a beszélgetésről stb... Mit mondjak? vagy mit tegyek? Kicsit megijedtem ettől még suliba járok utolsó évem és nem csak az hogy elvisznek ha nem elég ha felfüggesztettet adnak engem kirugnak :(
2012. okt. 12. 18:51
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ennyi eszed volt 19 évesen hogy 15éves kölyköt fenyegeted.



Ez amúgy fenyegetésnek számít, nem tudom a törvényi vonzatát. Ha nem volt tettlegesség akkor nem hiszem hogy bármit is kapnál érte. Bár nézz utána hogy büntetik e vagy sem.

2012. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Min vesztetek össze, és mit mondtál neki?
2012. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fenyegetésből bizony lehet bajod. A Facebookot a jog úgy tekinti, mintha az utcán történt volna, tehát személyesen, szóban megfenyegetted volna. Csak persze itt tálcán kínáltad a bizonyítékot..


A legjobb lenne megegyezni a sráccal, esetleg közvetlenül az apjának írni, hogy végiggondoltad, és elszaladt veled a ló, nem akarsz bajt, bocsánatot kérsz, többet nem piszkálod a fiát.


Szerintem ezután nem lesz ebből semmiféle feljelentés, ennek örülni fog az apja.

2012. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Brutálisan megfenyegettem mert betelt a pohár más ügyek miatt is... Ő meg pont egy kis szikra volt ami kellett és durván megfenyegettem.De már azóta írtam hogy feltörték a facebookom és most szereztem vissza..
2012. okt. 12. 19:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem írtak még vissza azóta. De már nem érdekel elvinni nem visznek ez miatt nem tettem semmit bizonyítékuk sincs hogy pont én ültem a gép előtt szóval bekaphatják. ;) xD
2012. okt. 12. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ja majd az Anonymus tagjai is ugyanezt mondják:nem ők ültek a gép előtt....ha ez ilyen pofonegyszerű lenne..

te esetedben is tök "hihető" hogy a bejegyzések alapján a te személyiséged rajzolódik ki de mégse te voltál, ugyan..nyugtatgasd magad de az hogy megütöd e a bokád az nem attól függ hogy rád tudják e bizonyítani(mert rád tudják) hanem attól hogy ők mennyire eltökéltek abban hogy felelősségre vonassanak

2012. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alitea Guzman válasza:
91%
Szerintem én ismerem a te történetedet. Szerintem személyes jellegű problémáid miatt a kelleténél többször nyúltál mostanában alkoholhoz, és iskola utáni piálások alkalmával megismerkedtél egy ismeretlen társasággal vagy egy számodra ismeretlen korodbeli személlyel, akivel többször "lógtatok" nálatok, és amíg te bódultan feküdtél, addig ő használhatta az internetedet, ezzel együtt a FB-odat, és aminek következtében a rendőrségi nyomozás azt állapította meg, hogy a te IP címedről küldték a fenyegető üzeneteket. Amúgy is eltűnt a kakukkos óra meg anyád aranygyűrűje, úgyhogy neked is feljelentést kellene tenni lopás miatt, illetve a Facebookos dologgal kapcsolatban pedig személyes adattal való visszaélés alapján. Ha így történt, akkor ebből a bíróságon egy bizonyítottság hiánya miatti felmentő ítélet lesz legrosszabb esetben, de ha esetleg megtalálják az ismeretlen ivócimborádat, akkor őt veszik elő. De ha nem így történt, ahogy én sejtem, akkor viszont mondd el az igazat, a hatóság előtt ne állíts hamis tényeket, ne vall másra hamisan, azt a törvény szigorúan bünteti. Esetleg ha népesebb a család, és szintén úgy áll, hogy nem te voltál, viszont sejted, hogy melyik közeli családtagod lehetett, akkor tudnod kell, hogy nem vagy köteles rávallani, és kérheted hogy ezt nyomozza ki a rendőrség, ha akarja, illetve döntse el a bíróság, hogy ki volt. Ekkor viszont már bevontad az egész családodat is. Viszont ha tényleg te voltál, ahogy írod is (igazából azért kételkedem, mert lehet hogy most is be vagy rúgva) jobb lesz mindenkinek megtudnia végre, hogy rohadtul felesleges ilyen hülyeségbe kevernünk magunkat, mert annak ez lesz a vége, hogy parázhatunk! GONDOLKOZZUNK EMBEREK, TANULJUNK MÁSOK HIBÁJÁBÓL!
2012. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A törvény bünteti a fenyegetéseket annak mértékéhez adottan. Ha büntetlen előéletű vagy, akkor csak akkor lesz bajod, ha az élettel összeegyeztethetetlen következményeket sulykoltál a gyerek fejébe. Amúgy nyilván nem szándékosan fenyegetted meg, a rendőrségnek szépen elmondod, hogy mit miért írtál. Nem lesz baj, nyugi. Bár én nem állok le 14 évesekkel vitatkozni.
2012. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazán nem értem, hogy mostanság a 18+ évesek mi a f*szt bandáznak 14-15 évesekkel??? Ennyire visszamaradtál a fejlődésben, hogy a saját korosztályoddal nem tudsz haverkodni? Fenyeget egy gyereket! Istenem...
2012. okt. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De ha tesznek feljelentést, kitudják deríteni, hogy melyik gépről írták azt IP cím alapján.. Tudom, tapasztalatból mondom. Azt meg nem tudod hogy kimagyarázni.. Feltörték a facebook-od a lakásodban?? :D Elég abszurd. Máskor majd figyelj, miket írsz..
2012. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!