Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntettek a rendőrök, mert...

Megbüntettek a rendőrök, mert ittasan bicikliztem, le lehet közmunkázni?

Figyelt kérdés
Pont lejárt volna az előző, azt még emlékszem, hogy nem lehetett, hanem 5000 ftonként adtam fel havonta a 60.000 ftot. Ez is annyi, de azt mondták, hogy ezt le lehet közmunkázni. Változott a szabály vagy mi? Vagy csak azért mondták, hogy írjam alá a papírokat? De ez milyen már, azt olvastam hogy lehet ittasan bicajozni és csak 1, valamennyi volt az alkohol szintem és mellék utcában voltam. És nem is én vezettem a bicajt, a csomagtartón ültem, de engem vittek be mert engem már ismernek. Kamera sajnos nincs ott, lehetne egyáltalán valahogy bizonyítani, hogy nem is én vezettem? Úgyis mindenki a rendőröknek hisz.. Ezek már tényleg bármit megtehetnek?!
2012. okt. 14. 09:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Aki vezette, az bizonyíthatja.
2012. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mondta nekik, de ők állították, hogy én vezettem. Kinek fognak hinni, 2 részegnek, vagy a rendőröknek.. Mindegy, le lehet közmunkázni?
2012. okt. 14. 09:26
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Le lehet.

De ha nem én vezettem a drótszamarat miért irnám alá a papirokat? Ezt nem is értem.

Te voltál 18 év feletti a másik pedig nem?

2012. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Ebbe nem bonyolódok bele inkább, de a lényeg hogy le lehet közmunkázni. A papírjaiddal menj be a rendőrségra és kérdezd meg tőlük hogy hova fordulj ha leszeretnéd dolgozni, az gondolom a helyi önkormányzatnál van nyilván de jobb ha tőlük kérded meg mert állítólag erre egy különpapír kell de nem vagyok biztos benne csak fél füllel hallottam ilyesmit, utána jelentkezz a helyi önkormányzatnál, aztán megmondják hogy mikor menj orvosira, és mikor mehetsz közmunkára.
2012. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

20 vagyok, aki vezette ő is elmúlt már 18. De hát úgysem hinnének nekem, mert általában engem kapdosnak el ilyen ittas dolgokért. Meg hogy néz ki, hogy azért járok pereskedni, hogy bemártsam egyik haveromat.. Az lenne a legjobb, ha nem kapna senki semmi, úgyis ezzel volt tele a híradó, hogy már lehet ittasan bicajozni.

A papírokat nem tudom bevenni, mert amint kiengedtek széttéptem őket és kidobtam előttük a kukába, úgyis van már egy tavalyról.

Mindegy, a lényeg, hogy le tudom közmunkázni, úgysem tudtam mit kezdjek a szabadidőmmel, hát most már tudom.

2012. okt. 14. 10:09
 6/22 anonim ***** válasza:

A közigazgatási bírságot nem lehet közmunkával ledolgozni, csak a helyszíni bírságot.

Ittasan kerékpározni pedig nem lehet, a törvény nem ismerete nem jogosít fel annak mentessége alól. Valóban a média közölte az új jogszabály első mondatrészét, és a DE utániakat már elfelejtette.

Tehát 0.3mg/l légalkoholszint alatt valóban lehet közlekedni MELLÉKÚTON büntetlenül. Főúton 5-50eFt-ig helyszíni bírságolható. 0.3-05mg/l értékig mellékúton 10eFt, főúton 30eFt fix közigazgatási bírság. 0.5mg/l felett pedig főúton, mellékúton egyaránt 60eFt közig bírság fixen.

Ami a 0.3mg/l-t nem haladja meg, az körülbelül 1 sör, vagy 2 citromos sör, ezért nem büntetnek meg mellékúton, de főúton már igen.

A nem én vezettem dumát meg hagyjuk inkább, ismerem a trükköket ezzel kapcsolatban... A csak 1.x mg/l befolyásoltság pedig közepes, vagy inkább erős állapot.

A rendőrök bírálása, és meghazudtolása helyett inkább neked kellene elgondolkozni azon, hogy miként kellene viselkedni, és esetleg gyalog menni haza.

2012. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne folyton berúgni, és ha meg már berúgsz, nem kéne biciklizni, ugyanis az is ugyanolyan jármű, mint bármi más, és azzal is lehet súlyos balesetet okozni, akár hiszed, akár nem.
2012. okt. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
csak egyet érteni tudok a hozzászolóval, miért irtad alá akkor a jegyzőkönyvet? miért bringázol piásan ha már egyszer 60 ropit ki köhögtél érte? televagy suskával? a kérdésedből itélve nem.... akkormeg ha szittyózol menj gyalog, ugy is össze tudod törni magad de az legalább nem kerül 60 ropiba....
2012. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Gondolom te is rendőr vagy, remélem sok bírságot osztasz még ki. Na mindegy, a neten találtam cikkeket róla, hogy áprilistól változott a jogszabály, remélem ez rám is vonatkozik és le tudom közmunkázni. Ha meg nem akkor mit csinálnak? Jövedelmem nincs, letiltani nem fogják és nincs semmi a nevemen, hajthatják be a semmit.
2012. okt. 14. 11:24
 10/22 anonim ***** válasza:
bVzdmeg ha ilyen hülye vegy hogy egyszer már megbüntettek mégis sz@r készen bringázol akkor ne ügyvédre költsd a lóvéd hanem kötélre oszt húzd fel magad! egyépként mindegy hogy te vezetsz vagy nem a BICIKLI 1 azaz egy személyes!!!! kretén...
2012. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!