Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag van-e erre lehetőség?...

Jogilag van-e erre lehetőség? Tényleg erkölcstelen és elítélendő?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm teherbe esett. Nem akarták a babát, megtartani sem szeretné. Próbáltam beszélni vele, mert tudom, hogy megölni sem szeretné. Úgy sem akarja megtartani, ha segítek neki mindenben. Végül belement abba, hogy megszüli a babát és én nevelem fel. Örökbefogadhatom a picit? Sajnos nem vagyok férjnél, nem is keresek sokat, de a párom elég jól keres és ha muszáj, össze is házasodunk. (Egyébként is tervezzük)A barátnőm pedig csak bennem bízik meg és tudom, hogy szíveen lenne részese a gyerek mindennapjainak.

A másik gond a gyerek apja. Hallani sem akar arról hogy hozzám kerüljön a kicsi, sem arról, hogy világra jöjjön. Úgy menne bele, ha írhatunk egy hiteles nyilatkozatot én és a barátnőm is, hogy soha semmilyen követeléssel nem fordulunk hozzá és nem lépünk vele kapcsolatba. Lehet ilyesmiről nyilatkozni? Illetve én kérhetek tőle nyilatkozatot, hogy nem viszi el tőlem a babát?

Sokan mondták, hogy erkölcstelen ez az egész, hogy beleszólok az életükbe és hogy "elveszem" a gyereküket és hogy a barátnőm lemond a gyerekéről. Olyat is mondtak, hogy jobb lenne ha meg sem születne a kicsi, de én nagyon nem szeretném azt. Természetesen, ha a barátnőm mégis meg szeretné tartani szülés után, akkor nem állnék az útjába. Én csak szeretném megmenteni ezt a babát. Párom mellettem áll, mindketten imádjuk a gyerekeket, akarunk majd sajátot is, de ha a miénk lehetne ez a pici, akkor nyilván várnánk a sajáttal.


2012. okt. 15. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon magas labda..nem lehet leütni....

Ha elvállalod, mi a gari arra tényleg, h 3 hónap után nem áll eléd, h enyém a ygerek add ide?

Hiába aszóbeli lkemondás, ahhoz íírásbeli is kell. Namármost, ha ebbe nem megy bele a barátnőd, bukta az egész. Ha belemegy, és tényleg lemond róla, de mondjuk fél év , 1 év...(x év )után vissza akarja kapni mégis, akkor mi van...? Vidám szívvel visszaadod, amikor a szívedhez nőtt, sajátodként neveled?...Érted...?

Plusz még egy info! Sajnos 10 esetből 8szor a szülés után rögtön kialakul a kötődés. Ez egy megmagyarázhatatlan dolog, azt jelenti, h beleszakad az anya szíve, ha nem foghatja, érintheti a kicsijét. Van olyan, aki le tud mondani, de általában nem. Akkor abban a pillanatban megvilágosodik, h az a gyerek az ÖVÉ.

Nagyon nehéz. Remélem más tud Segítőbb választ írni.

2012. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nyílt örökbefogadás. Ez a hivatalos,eljárás. Menj be egy gyámhivatalba és,elvilágosítanak.


de képzeld el, hogy a csaj minden nap vagy minden héten látja a gyerekét. Tuti vissza akarja majd kapni, vagy ha van esze, terhesség alatt meggondolja magát. Te szülj magadnak és hagyd meg őt a saját döntésében. Ebből tragédiák is lehetnek, egy gyerek nem játék, hogy dobálják egyik szülőtől a másikig.

2012. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nyílt örökbefogadás - ahogy mondták

a szülőknek hozzá kell járulni


a gyerek örököl utánad is, meg az igazi szüleitől is

2012. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!