Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Árvaságimat 18 éves korom...

Árvaságimat 18 éves korom betöltése után még 3 hónapig anyám számlajára utalták. Miért történhetett így? Jogosan vette ő fel ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
Árvaságimat 18 éves korom betöltése után még 3 hónapig anyám számlajára utalták, amikoris bementem a nyugdíjfolyósítóhoz átiratni a célszámlaszámot a saját számlaszámomra. Rossz a viszonyunk anyámmal, elzárkózott a 3 havi árvasági visszautalásától, márpedig én igényt tartok rá. Jogosan vette fel azt a pénzt? A nyugdíjfolyósító vagy anyám aki hibázott? Kihez forduljak a problémámmal?

2012. okt. 16. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

elméletileg 18 éves kor elött már kellett volna kapnod egy papírt. Én se kaptam (szeptemberben voltam 18), de szerencsére anyám tudja hogy az enyém.


Bár nekem is elkell ezt majd intéznem.


Testvéreim mind kaptak 18 év elött papírt, sőt még ha akarták volna se mehetett volna a pénz idegen számlára. Vagy sajátra, vagy postás hozta volna a pénzt. Szülöi számlára nem lehet utalni.

2012. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is kaptam 18 éves korom előtt erről papírt, csak azt eldugták előlem. A dokumentumon apró betűs részben az volt leírva, ha visszatöltve kiküldöm ezt a levelet az új címemmel, vagy pedig a számlaszámommal, odaküldik, ha nem, akkor minden marad a régiben, amíg meg nem változtatom...szóval vicces volt.
2012. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a papírt kell kitölteni, és beküldeni nekik:


(Nyugdíjfolyósító Igazgatóság, postacím: 1820 Budapest, vagy 1139 Budapest, Váci út 73.).


[link]

2012. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!