Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a sötétben. Mit...

Nagyon félek a sötétben. Mit tehetnék ellene? Már nagyon régóta tart, kb.3-4 éves korom óta.13 éves fiú vagyok. Ja és anyám, apám, apám barátnôje is pszichológus, ôk is tudják a problémám, mégsem tesznek semmit.

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyél sötétben! Elég néhány csíkot hagyni a redőnyön ahhoz, hogy láss éjszaka is a szobában. Egyébként majd elmúlik magától, ennyi idős koromban én is féltem a sötéttől. A kertbe sem mertem kimenni egyedül este.
2009. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen hendikeppel, örülj, hogy csak ennyi a problémád! :D
2009. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :) De volt egy másik kérdés is, abban a srác 17 évesen is félt :( Ha megkérdezhetem, te hány éves korodban nôtted ki?
2009. febr. 16. 22:02
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyetemista koromban, amikor elkerültem más városba, és többet nem rohangálhattak értem a szüleim, ha sötétedés után volt vége egy programnak. Ha már sokadszor mész haza sötétben anélkül, hogy bármi szörnyűséges történne veled, szép lassan leszoksz a rettegésről, és rájössz, hogy sötétben is csak ugyanaz a világ vesz körül, mint nappal. Nem a környezeted más, csak te látsz kevesebbet belőle. Szóval kitartás!:)
2009. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

szia,

én is féltem, kinőttem.

olyan 18 éves korom után:) nyugi, nincs semmi ijesztő ott, főleg ha a megszokott környezetedben vagy, persze mondhatom, én sem hittem el:) ne kezdj el gondolkozni az árnyékokon, foltokon, vagy ha valami nagyon idegesít, kapcsold fel a villanyt, és nézd meg, egy ártalmatlan tárgy lesz az. az utcán, vagy egy teljesen idegen házban azért még néha rámjön a para, de szerintem ez természetes ösztön. 21/l

2009. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Igen, a sötéttől való félelem teljesen természetes ösztön az emberben, lényegében az átláthatatlantól, ismeretlentől való félelem okozza. Amint egyre többet vagy kénytelen sötétben mászkálni, el fog múlni a félelmed. Még jóformán gyerek vagy, ne aggódj emiatt. Az unokatestvérem kisfia is pont egyidős veled, neki és éjszakánként égve hagyunk egy kislámpát, és a szomszéd házba is átkísérjük, ha sötétedés után megy haza, mert egyedül fél. Pedig az eszével tudja, hogy semmi rossz nem történhet vele.
2009. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek! ;) Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ezzel így, és, hogy majd egyszer kinövöm. Már tisztára meg voltam ilyedve, hogy egész életemben félni fogok :D Mégegyszer köszönöm.
2009. febr. 16. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az az igazság, hogy én 23 éves vagyok, azaz nálad 10 évvel idősebb, de ha egyedül alszom, és nem a barátommal, akkor én is félek a sötétben éjszaka.

ciki vagy nem ciki, de én felkapcsolok egy gyengefényű kislámpát, ha egyedül alszom.

de ha a barátommal alszom, akkor sem bírom a töksötétet a szobában, legalább a dolgok körvonalait muszáj látnom.

2009. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
87%
Én 20 vagyok és én is félek...pedig azt hittem majd kinövöm!:S
2009. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

En 18 eves vagyok, es amig 14 eves koromban el nem kerultem itthonrol kollegiumba, addig mindenhol feltem a sotetben. Azota mindenhol jol elboldogultam, kiveve itthon, de miota elkoltozott tolunk apam, azota itt is minden rendben, valoszinuleg hozza kapcsolodott az osszes, sotetseggel kapcsolatos felelem.

Nincs neked is a kozeledben valami, szemely, targy, vagy esemeny, ami miatt felsz? Valami, ami 3-4 eves korod ota fennall?

2009. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!