Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek még ha elhagytam...

EagleHUN kérdése:

Mit tehetek még ha elhagytam egy értéktárgyam?

Figyelt kérdés

Elhagytam a fényképezőgépem, kiesett a hátitáskámból ( vállra akaszthatós hord táskájában volt).

Sajnos hiába mentem vissza az utamon már nem volt meg.

Polgármesteri hivatalban voltam már a talált tárgyak osztályán bejelenteni, bár sajnos még nem sikerült mert csak délig voltak, majd szerdán. :(

Bementem a Rádióba ott időnként majd beolvassák mint hírt.

És megosztottam Facebookon is.

Nézegetem a Vaterát Teszveszt.


Mit tehetek még hogy megkerüljön?

Bűncselekményt követ el aki fölrakja más cuccát árulni ilyen oldalra?

Mit tehetek ha meglátom hogy árulják licit oldalakon?


Például leüssem megvételre az aukciót, hozza ki a futár utánvéttel és akkor kihívom a rendőrséget, és a nálam lévő dobozzal illetve az azon lévő szériaszámmal igazolhatom hogy az enyém, meg van különös ismertetőjegye is a gépnek.

Csakhogy föltarthatom a futárt míg ki nem jönnek a rendőrök?


Vagy ha meglátom hogy árulják szóljak a rendőrségen és lestoppolják az aukciót meg kimennek az illetőhöz?


Vagy ha látom hogy árulják írjak az oldalt szerkesztőknek esetleg? Bár nem tudom ők mit tehetnek maximum, leállítják a licitet.



2012. okt. 19. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen kérheted a segítségüket, az illető ilyen esetben pedig büntethető, jogtalan elsajátítás miatt.
2012. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nem sok esélyed van.Ha elvitte, de visszaakarja adni akkor valószínűleg már megtette volna.

Ha elakarja adni akkor természetesen a feketepiacon fogja értékesíteni főleg ha van egy kevés esze.

Vagy pedig megtartja.

Viszont ha egy isten barmaként megteremtett ember kezébe kerül és interneten próbál túladni rajta akkor szerintem rögtön vedd meg (mielőtt más tenné meg) majd értesítsd a hatóságokat.

2012. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Csakhogy föltarthatom a futárt míg ki nem jönnek a rendőrök? "


Föl hát, legalább lecsuknak személyi szabadság korlátozásáért.

2012. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megkéred! Ha lopott cuccról van szó, akkor biztos nem fogja azt mondani, hogy bocs, de mennem kell.

Jelzed, hogy a fényképező papírjait mindjárt kihozod, és egyeztessétek a sorozatszámot.

Ha egy tirpák, és mégsem akarja megvárni a rendőrt, akkor rendszám leolvas, és mondod a rendőrnek azt is.

2012. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as én a "föltartóztatást" valahogy úgy gondoltam ahogy a 4-es leírta. Gondolom a futár sem akarna bűnrészes lenni és lehet hogy még segítőkész is lenne. Csak az a baj hogy a beazonosításhoz föl kell bontani a csomagot, és még a kifizetés előtt, azt meg a futár nem teheti meg szerintem.

Azért kell a rendőr.


2-es sajnos elkövettem azt a hibát hogy sehol sincs ráírva beleírva a nevem elérhetőségem... :(

Így ha vissza akarja valaki juttatni akkor vigye be a talált tárgyak osztályára, vagy kisebb településeken (ha elvitte más városba) a jegyzők foglalkoznak ilyesmivel. Én is bemegyek, bemutatom az azonosítóit, és talán visszakapom.

A rendőrségre sajnos hiába viszi be az illető ott ilyennel nem foglalkoznak. :(

2012. okt. 23. 19:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Újsághirdetésnek lenne értelme még? Mondjuk a 24 órában?
2012. okt. 26. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!