Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Milyen jogi következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


A cikket kiegészítem azzal, hogy ez egy előadás volt, célja volt az elrettentés, ezt páran hangoztatják.

Engem mélységesen felháborított a díszítés is, a műsor meg egyszerűen szégyen volt. A mi hőseinkről szó sem esett, hisz "nem volt még 23-a". Én szerintem túllőttek a határon és az iskola kb harmada velem egy véleményen van. Kérdés az is, hogy jól látjuk-e, hogy nem kellett volna ilyet csinálnia a sulinak. Bármi egyéb kérdésetek van amire ha válaszolnék egy kerekebb, átláthatóbb kérdés lenne, nyugodtan tegyétek föl.



2012. okt. 22. 12:20
 1/9 bumbi02 ***** válasza:
83%

Hát a kuruc.info cikkjét olvastam el, illetve a kommenteket, ahova írtak tanárok, illetve azt hiszem diákok is. Egyértelműen látszott, hogy aki tudja mi is volt ez - nem csak a képeket látta - az vette, hogy ez nem egy kommunista megemlékezés volt, hanem egy "bemutató", hogy milyen is volt akkoriban október 19. Szerintem ez is egy módja a korszak bemutatásának. IGazat adok a tanárnak, hogy akkor a Terror Házát is jelentsük fel tiltott jelképek használatáért.


Az hogy az iskola kb harmada fel van háborodva, annak tudható be inkább, hogy a fiatalok körében a jobboldal divatosabb mint a bal, és a diák alapból olyan beállítottságú hogy örül ha valamibe beleköthet.



A kuruc infot minősíti, hogy ferdíti a hírt, és az a cikk címe hogy Kommunista propaganda.. Nem arról szólt. Ahogy te is írtad, a célja volt az elrettentés, vagy talán jobban mondva inkább az "átéltetés".

2012. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem ferdíti, csak félinfót tett ki, mert gondolom aki beküldte ezt elfelejtette megemlíteni, hogy mi volt a cél.

Hiába a cél, ha felháborodást vált ki.

2012. okt. 22. 12:43
 3/9 bumbi02 ***** válasza:
74%

Azt írtad h az iskola egyharmada gondolja úgy ahogy te. Akkor többségében nem váltott ki felháborodást, nem?


Amit írtam, az pedig tényleg igaz, hogy nagyjából mindegy mit tesz az iskola, mindig lesznek olyanok, akik felháborodnak rajta. Mert lázadni jó...



Amúgy válaszolni elfelejtettem:


„Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a) terjeszt; b) nagy nyilvánosság előtt használ; c) közszemlére tesz; ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő.”


Az idézett jogszabály (2) bekezdése szerint „nem büntethető az (1) bekezdésben meghatározott cselekmény miatt, aki azt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából követi el.”

2012. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

"IGazat adok a tanárnak, hogy akkor a Terror Házát is jelentsük fel tiltott jelképek használatáért. "


Csakhogy ez egy iskola nem pedig egy "múzeum".

Na meg a forradalmárokról nem emlékeznek meg, mert az 23.-án van, de nem azért csinálták ezt a nagyszerű kiállítást mert ez az utolsó tanítási nap 23.-a előtt?Szerdán meg majd "Hát már elmúlt 23.-a nem emlékezünk meg róla"

2012. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre a Wiki-s cuccra én is rátaláltam.

A suliban tiltott önkényuralmi jelképek díszelegtek és a köz nyugalmát erősen megzavarta.

2012. okt. 22. 14:02
 6/9 bumbi02 ***** válasza:
73%

Ilyen nehéz felfogni a törvény rendelkezését? Ez nem "wikis-cucc", hanem egy törvény, amit többek közt a wikipedián is megtalálsz.


Tanítási, ismeretterjesztési, müvészeti illetve az akkori kort bemutató célokból fel lehet használni ezeket a jelképeket. Nem kell túlragozni.


Bár egyelőre én vagyok aki válaszolt a kérdésre hogy "Lehet-e jogi következménye?", mégis 25%-on áll a hasznosságom.

2012. okt. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bumbi02 ***** válasza:
96%
A köznyugalmát megzavarta? Fentebb írtad h az iskola harmada gondolkodik úgy mint te. Az egyelőre a kisebbség, és őket is inkább a "kötözködés" hajtja, mintsem az hogy a lelki nyugalmuknak betett Lenin bácsi fotója a folyosón.
2012. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha töri órán levetítenek nektek egy dokumentumfilmet a Hitleri Német Birodalomról, akkor azon is fel lesztek háborodva, mert a filmben látszottak a horogkeresztek meg az SS jelvény stb.?????
2012. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 girl17 válasza:
100%
amire te azt érted h megzavarta a köznyugalmat az hazugság. azok a képek, írások csak 1-2 napig voltak fent. nem hiszem h egyik suliba se kéne megemlékezni okt23-ra, csak mert te úgy gondolod h a díszítő elemek zavarók. ha részt vettél volna a műsorban valamint láttad volna h miről szól akkor talán nem ilyen lenne a véleményed
2013. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!