Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az embercsempészet miért...

Az embercsempészet miért olyan súlyos bűn?

Figyelt kérdés

Nem értem a btk.-t,az embercsempészet miért bűn?

Egyáltalán mi aza az embercsempészet?

Ha valaki be akar jönni az országba,hadd jöjjön csak jól viselkedjen itt.

Van aki embercsempészetért úl a győri börtönben.

De vajon az miért is bűn,meg miért büntetik ennyire?

Ha már bűn akkor nem elég lenne egy 20-30 ezer ft os pénzbüntetés?

Miért kell lecsukni azt aki elkövetett egy ilyen kis hibát?



2012. okt. 26. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell egy embert csempészni?

Minden normális ember kap papírt, amivel utazhat. (Többnyire)

Ha valakit csempészni kell, akkor lehet menekül valami elől? Esetleg az igazságszolgáltatás elől.

Szerintem te sem szeretnéd, ha gyilkosok, rablók szöknének ide mert valaki 1000 euróért áthozza.

Ráadásul nem valószínű, hogy az embercsempész ad számlát.

2012. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nemis rabló ,gyilkosokra gondoltam.

Tisztességes ember is jöhet,de azok a határőrök nem mindenkit engednek át.

2012. okt. 26. 21:46
 3/9 rémuralom ***** válasza:
80%
Tisztességes ember nem embercsempésszel fogja áthozatni magát. Az illegális bevándorlók jellemzően nem azért jönnek ide (vagy akármely másik országba), hogy ott legálisan munkához jutva vagy vállalkozást indítva boldoguljanak, hanem, hogy élősködjenek az itteni jóléten. A tb-n például. Ilyenre nem kapnak vízumot, úgyhogy kénytelenek illegálisan átlépni a határt, és aki ebben segédkezik, az bűnt követ el.
2012. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De miért börtönnel büntetik?

Nem elég enyhébb bünti,

A gyilkosok,rablók valók börtönbe.

2012. okt. 26. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek, nem börtön kell, hanem deportálás.
2012. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Az embercsempészetért egy normális társadalomban halálbüntetés kéne, hogy járjon.
2012. okt. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Halálbüntetés, ja hogyne ...

Főleg, hogy gondatlanságból is el lehet követni! Nekem taxisok panaszkodtak, hogy beült hozzájuk 2 utas, és kivitették magukat Bécsbe, aztán akkor jött a nagy durrr, amikor az osztrák rendőrök megszállták őket, és a taxist is lecsukták pár napra, mire kiderült, hogy neki semmi köze az egészhez. De azért lényeg a lényeg, hogy pár napig őt is elzárták, aztán még utána is magyarázkodhatott hónapokig...


Amúgy meg egy idiótaság, de hát szerinted az egész Btk-t ha átnézed, még hány teljesen idióta §-t találsz benne?

Valaki meg az itteni "jólétre" hivatkozott, nehogy azt vegyék igénybe? Ayayyy, jártál te már egy magyar kórházban? :) Na mert én igen, sőt spanyolban is és egy dubaiban is már volt szerencsém, és így van összehasonlítási alapom. Nos, ami itt nálunk megy, az se nem jólét, se nem tb, hanem egy ugandai színvonal alatti megnevezhetetlen akármi, amit persze eü-nek hívnak, bár köze nem sok van hozzá.

Jólét ... te jó úr isten, az persze :XD


Szigorúan véve a kérdést viszont, szerintem se bűn, hiszen elvileg egy szabad ember tényleg szabad, és nagyon sokan meg pont iszlám diktatúrákból próbálnak menekülni szerencsétlenek, és minden jóérzésű országnak kötelessége lenne befogadni őket, nemhogy kitoloncolni. De hát ez van.

2012. okt. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a 90-es években sokáig vétség volt és nem bűncselekmény, aztán szigorították. Akit először kapnak el az pedig nem kap semmiféle letöltendő börtönbüntetést, vagy ha kap is mert sok rendbeli (ahány ember ül az autódban annyi rendbeli) az sincs több pár hónapnál az első esetben. Nekem nagyon sok barátom van aki "közel volt a tűzhöz" a 90-es évek végén, 2000-es évek elején, tudnék mesélni érdekes sztorikat. Én persze nem... ;)
2012. okt. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rémuralom ***** válasza:

7-es: Spanyolországban és Dubaiban lehet, hogy már jártál, Afrikában, Indiában, de, hogy közelebbit mondjak, mondjuk Albániában, Macedóniában viszont még, úgy tűnik, nem. Úgyhogy nincs összehasonlítási alapod (vagyis csak egyik irányban van). Aki Albániából átcsempészeti magát, annak igenis jólét, ami itt van.


És nem csak Magyarországról beszélek, az összes nyugati országba ezért mennek az illegális bevándorlók. Jellemzően.

2012. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!