Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértés Mi lehet...

Súlyos testi sértés Mi lehet ennek a kimenetele? (további info lent)

Figyelt kérdés

Ma volt a szembesítésem és az elkövető és tanúja mást adtak elő, ütközött egy részen a tanúvallomásuk.

A tanú úgy emlékszik, hogy kétszer rúgta ki az elkövető a lábam, az elkövető meg úgy hogy egyszer és egyszer ellökött.

A védekezést arra helyezi, hogy a férjem meg akarta támadni, megijedt a fegyvernek látszó tárgytól( egy ruhafogas) és úgy próbált védekezni, hogy kirúgta a lábam , hátha a férjem velem foglalkozik és letesz az üldözéséről.

És ezért okozott nekem egy ilyen súlyos sebet, közvetett önvédelemből.

Mi lehet ennek a kimenetele?


köszönöm



2012. szept. 19. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszél, súlyos testi sértés 3 évig terjedő, de ezzel a védekezéssel 5 évig is elmehet.

Te a tanú szerint adtad jelét hogy nekitámadsz esetleg neki is támadtál vagy álltál békésen? A tanú teljesen idegen vagy az ő apja, ismerőse, barátja?


Ha nem volt még ezt megelözőleg ügye felfügesztettet fog kapni, esetleg még azt sem, ha a tanú nagyon bevédi.

2012. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt mondták én támadtam rá, amikor békésen sétálgattak. Azt is mondta pont azért jött be a hölgy elé, mert sírva hívta meg akarom verni.

Az arcomat összeverte, de ezt tagadják, a lábkirugást rögzítette a kamera.

A tanúja a barátnője volt első elmondása alapján. Most már csak a segítségére sietett, hazakísérni, mert félt tőlem.A tanúja és ő egybehangzóan állítják én támadtam rá.A férjem azért jött ki, mert látta a földön fekszem.

A tanúja viszont állítja kétszer lett kirúgva a lábam, az elkövető, pedig hogy egyszer. Engem elláttak fenn az ambuláns szobában és egy mentős leírta a számon lévő repedt sebet is, valamint a balesetiben kiadtak látleletet, amiben szerepelnek sérüléseim( fej , zúzódások, törés a könyökön)Az én tanúm csak azt látta, vernek, de nem hajlandó szembesítésre mert fél.

2012. szept. 19. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"Mi lehet ennek a kimenetele?"


Ha nem volt büntettve, akkor egy ejnye-bejnyével megússza. Nem ez volt az első eset, akkor pénzbüntetés vagy börtön. Esetleg az utóbbi lesz, akkor meneküljetek.

2012. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért meneküljünk?
2012. szept. 19. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!