Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mi lenne a jó...

Szerintetek mi lenne a jó megoldás az elöregedő társadalom nyugdíj kérdésére?

Figyelt kérdés

Ugye egyre lesz a nyugdíjas, mint az aktív kereső, így nincs miből eltartani a nyugdíjasokat. Meddig kéne felemelni a nyugdíjkorhatárt? Most bele gondoltam ebbe a 65 évbe... ha valaki 70 évesen már meghal, akkor csak élete utolsó 5 évében nem kell dolgoznia? Ez elég kegyetlen, nem? Viszont, ha alacsonyabb lenne a korhatár, az csak ront a helyzeten, hiszen így még több nyugdíjas jut 1 aktív keresőre, szóval nekem sincs jobb ötletem, minthogy a nyugdíjkorhatárt emelni. Pl. a briteknél hamarosan 68 év lesz ez a korhatár.

Talán az egyetlen megoldás az lenne, ha valahogy sikerülne jelentősen megnövelni a születések számát. De hogy?


2010. okt. 22. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha az életszínvonal jobb lenne és a közhangulat vidámabb lenne, akkor az emberek jövőképe biztosabb lenne és több gyerek születne.


Szóval én mindenképpen abban látom a megoldást, hogy vegyünk fel kölcsönöket, hogy felemeljük az életszínvonalat, aztán majd amikor a most született generáció felnő, eléggé életképes lesz a gazdaságunk ahhoz, hogy visszafizessük, és egy "tökös" országot kapunk, nempedig egy kiheréltet!

2010. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Több fizetésből többet lehetne levonny nyugdíjra... végső soron mindenki jól járna, nem?
2010. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt amit leírtál a volt kommunista kormány csinálta meg a 80-as években hasonló indokkal és meg is lett az eredménye: az ország csőd közeli állapotba került és valójában azóta nő és nő az államadósság. A hitel nem jó megoldás...
2010. okt. 22. 22:48
 4/13 A kérdező kommentje:

"Több fizetésből többet lehetne levonny nyugdíjra... végső soron mindenki jól járna, nem?"


Hát de honnan az a több fizetés? Az országnak így is rengeteg az adóssága.

2010. okt. 22. 22:48
 5/13 anonim ***** válasza:

A brit példával az a problémám, hogy ott az átlagéletkor 5,5 évvel magasabb, mint nálunk.

Nagyon jó kérdés, kevesen tudják erre a megoldást.

2010. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

A Horthy-rendszerben ( és Amerikában is) nem volt állami nyugdíj. Csak egyes területeken voltak nyugdíjas állások. Pl. a Polgármesteri Hivatalnál, Mávnál stb.

A dolgozó és a cég fizetett nyugdíjjárulékot a Biztosítóknak,és nem az államnak. Azok befektették jó kamatra, a MABI pl. palotákat épített,a lakásokat pedig magas összegért bérbeadta. A haszonból pedig fizették a nyugdíjakat. Ezt teszik ma a magánbiztosítók is. Így nem a következő nemzedék teremtette meg a nyugdíjra való összeget,hanem még a dolgozó és a munkahelye aktív korában. Nem korhatár volt megszabva,hanem legalább 25 év szolgálati idő. Mint most nálunk a fegyveres testületek tagjainak.

Arra is volt lehetőség,hogy egy iparos pl. befizessen egy ilyen pénztárba,és nyugdíjas korában kapott nyugdíjat.

Ma az állam NEM tudja garantálni még a jelenlegi nyugdíjasoknak sem a nyugdíjat,de egy fiatalnak már egyáltalán nem. Ezért tartom nagyon rossznak Orbán "államosítását".

Aki most 30 éves,amikor nyugdíjas lesz,akkor vajon milyen lesz a gazdasági helyzet? És hol lesz akkor már Orbán Viktor,hogy felejen a felelőtlen ígéretéért?

2010. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az állam biztos nem fogja hagyni, hogy nyugdíj nélkül maradjanak az emberek, ergo éhen haljanak. Ha az állami nyugdíjalap nem lesz elég (amit kétlek), akkor max. más forrásokból, EU-s támogatásból, hitelből, stb. de fix, hogy nem hagyja, hogy ezrek haljanak meg. Ez abszurd, szóval ettől nem tartok.



Sajnos a Horthy-rendszert se lehet átültetni, mert nem mindenkinek van lehetősége 25 évet ledolgoznia, mivel kevesebb a munkahely, mint ahány embernek van szüksége állásra.

2010. okt. 22. 23:11
 8/13 anonim ***** válasza:
A nyugdíjba menetel előtti elhalálozás.
2010. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég csak szimplán kevesebbet lopni.
2010. okt. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mi lenne a jó megoldás az elöregedő társadalom nyugdíj kérdésére?"


A növekvő élettartam és a növekvő átlagéletkor okozza ezt a problémát. A megoldás pedig ősi, és mindenhol, mindig ugyanaz: ahogy emelkedik az átlagos élettartam, úgy kell emelni a nyugdíjkorhatárt.


"ha valaki 70 évesen már meghal, akkor csak élete utolsó 5 évében nem kell dolgoznia? Ez elég kegyetlen, nem?"


Elárulom, hogy amikor a 19. században (Németországban) megszülettek az első általános nyugdíjrendszerek, akkor a nyugdíj értéke a létminimumnak felelt meg, a korhatár 65-70 év volt, miközben az emberek átlagosan 60-65 évig éltek. A nyugdíjat akkoriban nyugdíjbiztosításnak hívták, és arra szolgált, hogy ha valaki véletlenül olyan magas kort ér meg, amikor már munkaképtelen, akkor ne haljon mégse éhen.


A mai nyugdíjrendszer ehhez képest luxus: aki 65 évesen nyugdíjba megy, az még 10-15 évig él az átlagbér 70%-a körüli színvonalon. Bőven vannak kivonható tartalékok ebben a rendszerben.


"Talán az egyetlen megoldás az lenne, ha valahogy sikerülne jelentősen megnövelni a születések számát."


Az lenne, de ez is sok pénzbe kerül. Amit persze elő lehetne teremteni a nyugdíjkiadások csökkentésével...


"De hogy?"


Erre szolgál a családtámogatás, a családi adókedvezmény, a részmunkaidő és sok más dolog.


Csak hát az ilyen intézkedésekre jönnek a gyk vén komcsi vinnyogói, és ordítanak, hogy micsoda igazságtalanság, hogy a gyermekteleneket diszkriminálja a kormány a családi adókedvezménnyel.


Ilyen hozzáállással nehéz lesz érdemi változtatást elérni, az biztos.

2010. okt. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!