Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megyek az utcán, sétálok két...

Megyek az utcán, sétálok két rendőrtiszt oda jön igazoltatni. Igazoltatásom után mindent rendben találnak. Ebben az esetben átkutathatnak e? Illetve átnézhetik e a táskám, zsebeim tartalmát? Meg motozhatnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 00:59
1 2
 1/13 Malats ***** válasza:
Szerintem igen, minket anno megmotoztak amikor kicsit hangosabbak voltunk az utcán éjszaka, és ránk hivták öket. Gondolom akkor megtehetik random is.
2012. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, joguk van megmotozni...

De neked is jogodban áll elkérni az igazolványukat és felírni a nevüket, hogy esetleg panaszt tudj tenni az eljárásuk ellen!

2012. okt. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szep is lenne ha a rendor se motozhatna meg.
2012. okt. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem mi köze van bárkinek is a zsebemhez,ha rendben vannak az adataim.Na én ezért utálom a rendőröket!
2012. okt. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk pl illhet rád egy személyleírás.
2012. okt. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"Mondjuk pl illhet rád egy személyleírás."


Rám is illik Orbán Viktor személyleírása, de ha már egyszer megnézték az irataim, akkor ez az indok kilőve.

2012. okt. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

"Nem értem mi köze van bárkinek is a zsebemhez,ha rendben vannak az adataim.Na én ezért utálom a rendőröket!"


Ha egy nagydarab agyontetovált skinheadnek kilóg a bicska vége a zsebéből, de az adatai rendben vannak akkor mi van? Valahogy ki kell szűrni az ilyen bűnöző elemeket.

Mellesleg rendőrtiszt nem fog téged igazoltatni pláne nem kettő...

2012. okt. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

"Rám is illik Orbán Viktor személyleírása, de ha már egyszer megnézték az irataim, akkor ez az indok kilőve."


Ha pl forró nyomon vagy bejelentés után mennek és csak a ruházatról van infójuk akkor simán először megnézik a szem. igazolványod, majd utána át is vizsgálják a ruházatod mert lehet hogy nem kőröznek de a zsebedben van 200 db ecstasy bogyesz.

2012. okt. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha random megnézik, hogy minden rendben van-e az irataiddal (tényleg Kis Pista vagy Pusztakotkodácsról), attól ellenőrizhetik, hogy nincs-e a zsebedben egy kis drog, egy kézigránát, vagy akár csak egy szamurájkard. Ha felmerül bennük egy kósza gondolat, hogy mondjuk éppen dílerkedsz, akkor azt nyugodtan ellenőrizhetik.
2012. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!