Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megyek az utcán, sétálok két...

Megyek az utcán, sétálok két rendőrtiszt oda jön igazoltatni. Igazoltatásom után mindent rendben találnak. Ebben az esetben átkutathatnak e? Illetve átnézhetik e a táskám, zsebeim tartalmát? Meg motozhatnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 00:59
1 2
 11/13 anonim válasza:
Megmotoztak? Rendőrök csak azonos neműeket motozhatnak, férfi-férfit, nő-nőt. Egyébként abban az esetben motozhatnak meg igazoltatást követően ha vmi furcsát észlelnek veled kapcsolatban, pl. feltűnően ideges vagy, frusztrált a rendőrök jelenlététől vagy rosszarcú c.gány...
2012. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindenki ír mindent de fogalomzavar van. A motozás egyenlő a testüreg átvizsgálással, ti a ruházat- és csomag átvizsgálásra gondoltok. Egyébként a válasz IGEN.

Igazoltatás során, fokozott ellenőrzéskor, adott rendezvényre való be- és kilépéskor, állami létesítményekbe való be- és kilépéskor, előállítás során tehetik meg, max 1-et felejtettem még ki, de ezek tutik. Nem feltétlen azért vizsgáltak át mert nem egyezett valami, szimpla rutin ellenőrzés, nincs-e nálad valami illegális vagy pl. közbiztonságra kül. veszélyes eszköz.

2013. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kétszer is megtörtént ez az eset. Ruházat átvizsgálásról van szó, elő alkalomkor ideges voltam, és kicsit remegtem amit szóvá is tettek. Illetve nem álltam meg felszólításra. Második esetnél pedig megkérdeztem, hogy még is miért végeznek motozást. Erre az volt a felelet, hogy fokozott ellenőrzés van érvényben azon a téren. Ugyanott történt a két eset. Egyik esetben sem találtak semmit. A cigimet is visszaadták csak hát, hogy 2× ugyanott, ugyanúgy... Azért, mert a lóg a gatyám és sapkát viselek, mert rajtam kívül csak a csöveseket igazoltatják a tisztelt rendőrurak.
2013. júl. 5. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!