Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igényelhetek szociális segélyt...

Igényelhetek szociális segélyt és kell mellette közmunkát végeznem?

Figyelt kérdés
Most végeztem el egy Okj-s pénzügy-számvitel tanfolyamot és okt.16-tól munkanélkülin vagyok. Dec.24-ig folyósítják a munkanélkülit. A csoporttársaim azt mondták hogy jár a szociális segély, ha semmi vagyon (ház, autó) nincs a nevemen. Azt is mondták hogy nem kell mellette közmunkát végeznem...Ez tényleg így van? Nem kell bemennem közmunkára? Meddig jár a szociális segély?

2012. okt. 30. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez jó kérdés, engem is pont ez érdekelne, én Fht-támogatáson vagyok, régen ez is szociális segély volt...Így muszáj lenne vállalnom a közmunkát,vagy önkéntesként , vagy bárhogy, de legalább 30 napot ledolgoznom.

Nos, a szociális segélynek van néhány kritériuma, ami alapján jogosult lehetsz, az egyik az, ha egészségkárosodott vagy.Azt viszont nem tudom, hogy egészség kárododott szoc. segélyeseknek is kell-e dolgozni??

Ha vagyonod van, nem vagy jogosult.Ha 50 valahány év alatti vagy, nem vagy tartósan beteg, nem nevelsz 14 év alatti gyereket, akinek nappali ellátásáról csak te tudsz gondoskodni, akkor neked is az fht jár, mivel aktívnak számítasz, de akkor rád sózhatják a közmunkát is, az tuti!

2012. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Addig nem igényelhetsz szociális segélyt ameddig bármely ellátást kapsz ez esetben a munkanélküli segélyt, majd ha az lejárt csak akkor. Illetve nézik a veled egy háztartásban lakó családtagokat és az össz, jövedelem alapján számítják ki, hogy jogosult vagy e a szociális segélyre, a kiadásokat nem veszik figyelembe, mert azt is ők számolják ki, hogy mekkora lehet a rezsid max, a ház négyzetméter% / fő, közmunkára pedig befognak, ha csak nem vagy várandós, másképpen igen!
2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ezt még elfelejtettem írni, hogy az a ház amiben laksz, még ha a te neveden is van, nem számít vagyonnak ez egy fontos! Illetve autónál is kb, hatszázezerig lehet tulajdon.
2012. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

3. v.!


"Ezt még elfelejtettem írni, hogy az a ház amiben laksz, még ha a te neveden is van, nem számít vagyonnak ez egy fontos! "


Ez biztos? Hol van erre valami rendelet? Be tudod másolni?


Kérdező!


Közmunkát csak akkor kell végezned ha berendelnek az önkormányzattól, amúgy Te választod meg, hogy mikor teljesíted a kötelező 30 napot.

2012. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Két 14év alatti kisgyereket nevelek egyedül. Nem vagyok egészségkárosodott.
2012. okt. 30. 11:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért érdekes ez, mert akik velem együtt végeztek a tanfolyamon, azt mondják hogy ők a munkanélküli mellett is kapják ezt a szociális segélyt. Nem ugyanebben a faluban laknak, de ez ennyit számít??
2012. okt. 30. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem kaphatsz munkanélküli mellett sajnos!


A való élet pedig az életvitelszerűen lakott ház, nem számít vagyontárgynak!!!! Így azt nem veszik figyelembe!


Vagyon: az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 30 szorosát, vagy, a z együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének nyolcvanszorosát meghaladja, azzal, hogy a szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál NEM MINŐSÜL VAGYONNAK AZ AZ INGATLAN, AMELYBEN AZ ÉRINTETT SZEMÉLY ÉLETVITELSZERŰEN LAKIK,

AZ A VAGYONI ÉRTÉKŰ JOG, AMELY AZ ÁLTALA LAKOTT INGATLANON FENNÁLL!!!

iTT A JOGSZABÁLY AMIT KÉRTÉL!!!!!

2012. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

AZ ÖREGSÉGI NYUGDÍJ ÖSSZEGE PEDIG 28.500fT,

TEHÁT A LÉNYEG VAGYONNÁL NÉZZÜNK EGY GÉPJÁRMŰT

28500fT SZÓR 30= 855.000fT, EZ ALATT KELL LENNI,

TÖBB VAGYON TÁRGY ESETÉBEN AZ EGYÜTTES FORGALMI ÉRTÉK NEM HALADHATJA MEG: 28.500 SZÓR 80 = 2. 280.000fT-OT!

REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI!

2012. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy gond, hogy sokan tulajdonképpen az összes segélyt nemes egyszerűséggel szociális segélynek nevezik.Így aztán az ilyen "hozzáértők" jól meg tudják kavarni a tanácstalan embert....

A valódi szociális segély pár hónapig munka mellett is jár, csökkentett összegben.Az fht, az nem.Az csak addig jár, amíg nem kapsz munkát.A leírásodból úgy látom, te ez utóbbira leszel jogosult és nem szociális segélyre, de erre is csak akkor, miután lejárt a munkanélküli segély.Utána igényelheted.Ha ezt az fht támogatást kapod majd, akkor mindenképp le kell dolgozni évi legalább 30 napot ahhoz, hogy továbbra is jogosult legyél.

2012. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A szociális segélyt munka mellett nem lehet igényelni!!!!!!!!
2012. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!