Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhetek segélyt vagy...

Igényelhetek segélyt vagy valamilyen szociális juttatást ha közel 1 éve nem találtam munkát?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz egy éve, hogy regisztráltam a munkaügyin, és úgy halottam, hogy van egy ún aktív korúak ellátása amit 1 év után igényelhetek. Ez tényleg így van? Befolyásolja e a folyósítást, hogy a legutóbbi kijelölt időpontban nem mentem el a munkaügyibe?
2012. febr. 20. 04:36
 1/3 verde ***** válasza:

Igen lehet igényelni, de mivel ezt szociális alapon mérik, nem csak az 1 év együttműködés kell, hanem többek között figyelembe veszik a jövedelmedet, illetve a család többi tagjának jövedelmét.

Az elég gáz, ha nem mentél be jelentkezni, mert törölhetnek az álláskeresői nyilvántartásból, és újra ki kell várnod 1 évet. Minél hamarabb menj be a munkaügyre és mentsd ki valahogy a késésed, utána meg menj márciusban és kérjél hatósági bizonyítványt aktív korúak ellátásához.

2012. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már megoldódni látszik az ügy munkafronton de azért köszi.
2012. febr. 24. 12:41
 3/3 verde ***** válasza:
Sok sikert!
2012. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!