Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerékpárt a lépcsőházból...

Kerékpárt a lépcsőházból ellopják. Közös házbiztosítás fedezi vagy a saját vagyonbiztosítás?

Figyelt kérdés

Ellentétesek az infók, a közös képviselő nem tudja, de a biztosító a saját vagyonbiztosításomra azért nem fizet, mert állítólag a kaputelefonos zár nem minősül lezárt helyiségnek.

Ez tényleg így van?

A bicikli pedig ki volt még láncolva is a korláthoz (a lépcsőházon belül), de ez szerintük nem jelent semmit.



2012. nov. 4. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

"...a kaputelefonos zár nem minősül lezárt helyiségnek.

Ez tényleg így van?"


Igen, a lépcsőház "közforgalomnak megnyitott magánterület"!

Kb. olyannak minősül(biztosítási szempontból), mint a Tesco parkoló. Ha ott lezárod és mégis ellopják, akkor sem fizet senki!

2012. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

azért más egy nyitott parkoló meg más egy lépcsőház, ahol még külön acélsodronnyal is le van zárva valami a vashoz ...

nem?

Csak legalább konkrét § vagy akármi lenne, de így bele a levegőbe elég nehéz eldönteni. :(

2012. nov. 4. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem § kell ide, hanem olvasd el a társasház és a saját biztosításodat figyelmesen.
2012. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam! Annál kevésbé értem.

Tök egyszerű: "dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bekerített /lezárt helyiségből"

Ennyi.


Hogy most ebből mi az ami nem érthető még egy laikusnak is, azt nem tudom?! Lopás is volt, dolog elleni erőszak is volt, elkerített is volt. Mi kellene még?

2012. nov. 4. 17:45
 5/8 anonim ***** válasza:

A közös házbiztosíás jó eséllyel csak állag biztosítás, tehát ingóságokra nem terjed ki.

A saját biztosításod pedig a lakásodra terjed ki.

2012. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez azért összetettebb.

ha pl. van kiegészítés, akkor a sima lakásbiztosítás nagyon is kiterjed az összes ingóságra, és pedig az ország egész területén. Most már nagyon átolvastam, és pont erről szól az "extrakiegészítés", hogy a saját ingóságom, ámde más helyen történő "károsodása, elrablása, ellopása dolog elleni erőszakkal". Tehát egyszerűre fordítva: ha a bolt elől lopják el és az le volt zárva, és az én tulajdonom, akkor is fizetniük kell rá, ugyanis kiterjed az ingóságbiztosítás lakáson kívülre is.

Azért ezzel még futunk pár kört, ezek nagyon nincsenek tisztában az értelmezéssel.

2012. nov. 4. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:

"Most már nagyon átolvastam, és pont erről szól az "extrakiegészítés..."


Na látod? Ezzel kellett volna kezdened!

Ha nálad van ilyen kiegészítés akkor talán a biztosítóval kellene rendezni az ügyet, nem velünk. Mi nem tudunk kártérítést adni!

2012. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A baj ott van, hogy ti nem tudtok, na ők meg tudják, hogy kellene, csak nem akarnak. És akkor itt indul a lavina és a jogi csavar ...
2012. nov. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!