Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik valami olyan nyilvános...

Létezik valami olyan nyilvános adatbázis, ahol meg lehet nézni, hogy XY konkrétan, név szerint tényleg rendőr-e és hol, milyen beosztásban?

Figyelt kérdés
Ez mennyire publikus adat? Utána lehet valahogy nézni (legálisan)?

2012. nov. 5. 12:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
csak a pontos nevet és megyét tudok, jelvényszámot nem!
2012. nov. 5. 12:46
 2/12 anonim ***** válasza:
nincs nyilvános adatbázis erre
2012. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meglepődnék, ha lenne ilyen nyilvános adatbázis. Ha gond van, panaszt tehetsz, és ők utánanéznek, de nem teszik közzé a személyes adataikat.
2012. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát pedig igazán megtehetnék ... elvégre a köz érdekében dolgoznak. Vagy dolgoznának ugye.


A panasz meg nem oké, hiszen ahhoz egyáltalán tudnom kell, h rendőr-e. Mert pont ezzel fenyegetőzik, és tart markában több embert, csak éppen senki se mer megmoccanni miatta, közben meg lehet h nem is az. Na ezért kéne röviden ...


De a nem létező ellen meg nem teszek panaszt, hogy aztán egy 10 éves hamis vádas meg tudja még milyen perbe menjek ... nem?

2012. nov. 5. 13:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

na ezt jól kivesézted, de sztem se ...

én is azt látom, h ezek maguknak meg mindenkinek dolgoznak, csak a köznek nem, de hát ez van ...

2012. nov. 5. 19:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudod ezt nem kötik az orrunkra, és jobb is hogy nem kötik! Emlékszel még miről szólt a Mission Impossible c. film? Tudod, amikor titkosügynökök adatait tartalmazó listát szereznek meg...

Hát nem véletlen ment ott érte az öldöklés.

Jó ezek csak rendőrök, de akkor is.

2012. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na de nézd, azért egy "sima" állampolgár érdeke, hogy tudja, XY valóban a rend őre-e vagy sem. Ez sztem igenis közérdekű adat, tehát nem titkos listáról beszélek, hanem pl fel kéne tenni a névsort, beosztással, hellyel együtt a honlapjukra. Ez amolyan minimum lenne, de hát .... na mindegy, persze ha fairül menne a játék, akkor igazából semmire se jutnának, ez itt a nagyobb gáz.
2012. nov. 6. 06:20
 9/12 anonim válasza:
100%

Szerintem az lenne igazán nagy gond, ha ilyen adatokat bárki megnézhetne egy weboldalon.

Gondolj bele! Így is mennyi mindent hamisítanak és próbálnak megszerzett adatokkal, további információkhoz, értékekhez hozzáférni.


Azonban a Te problémádat is értem.

Ha Te egy becsületes ember vagy és semmi törvénybeütközőt nem tettél, akkor szerintem nyugodtan fordulhatsz hivatalos szervhez.

Senkinek sincs joga fenyegetőzni! Még a rendőrnek sem.

Ha meg valaki nem rendőr, és mégis annak adja ki magát és így fenyeget, terrorizál másokat, akkor meg már ő követ el törvénytelenséget.


Ha félsz egyből hivatalos szervhez fordulni a panaszoddal, azt megteheted, hogy be mész, vagy beküldesz valakit az illetékes kapitányságra azzal a szándékkal, hogy szeretnél beszélni az adott kollégával. Olyankor menj, amikor biztosan tudod, hogy nem lehet bent, ha tényleg ott dolgozik. :)


- Ha ott azt mondják, hogy most nincs benn... akkor már biztosan tudhatod, hogy valóban rendőr.

- Ha meg azt kapjátok válaszként, hogy ilyen nevű kolléga nincs náluk, akkor már sejtheted, hogy az illető kamuzott.


Ez esetben meg már meg is tudtad, amire kíváncsi voltál. Online információs weboldal nélkül is. :)

2012. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hát igen, csak szal jobb lenne ez bemenés nélkül, de oké, köszi


egyébként meg miért is ne lenne közérdekű adat? ahogyan egy orvosnak is utána tudok nézni tök legálisan, hogy milyen szakvizsgái vannak és hol orvos, úgy a remndőrök esetében ez fokozottan elvárható közérdek lenne.


a hamisítás sztem nem ellenérv, hiszen nyugi, aki tényleg akar hamis rendőrigazolványt, az szerez, méghozzá belső kapcsolatok révén, az tuti nem a nyilvános adatbázist fogja használni ...

2012. nov. 9. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!