Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tehet meg ilyet egy...

Miért tehet meg ilyet egy munkáltató mindenféle következmény nélkül?

Figyelt kérdés
A férjem épitőipari cégnél dolgozik. Be van jelentve, de nem a teljes összegreigy a fizetése egy részét nem számlára, hanem zsebbe kapja. Ebben a hónapban kapták meg a jan 1.-éig visszamenőleg járó adókompenzációt, ami neki 20000 ft volt. (Nagyon jól jött VOLNA, mert jelenleg az egekben a törlesztőnk és örülök, ha kijövünk egy hónapban, én gyeden vagyok, szóval nem egyszerű) Erre a munkáltató a 20000 ft-ot levonta a zsebes pénzből, annyival kevesebbet kaptak. Ezt megtehetik mindenféle következmény nélkül? Undoritó! Mindent a válságra fognak közben meg az ügyvezető most vett fullos autót a barátnőjének. Nekik a millió kevés, de nekünk a 20000 sok.
2009. aug. 14. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Ezt megtehetik mindenféle következmény nélkül?

Igazából fel lehetne jelenteni, és lenne következménye, de mivel a férjed jogilag adócsaló, így nem tanácsos, mert ő is rosszul jár.

Ha valaki nem tartja be a jogszabályokat, az úgy járhat, hogy a jogszabályok nem tudják megvédeni.

2009. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

gondolom, nincs munkaszerződés?


a felelősség kétoldalú. hogy teheti meg egy munkavállaló, hogy feketén dolgozik? tudom, most jönnek azok az érvek, hogy különben nem kap munkát. de igen, kapna.


a fekete munka antiszociális a munkáltató és a munkavállaló oldaláról is, mivel ezzel a becsületesen dolgozók és becsületesen járulékfizetőket veritek át. feltételezem, hogy arra sem gondoltatok, hogy miből lesz nyugdíj? vagy mi van akkor, ha betegállományba kell menjen? mert akkor ugye a minimálbér után kapja a táppénzt.


amennyiben nem feketemunkában gondolkoznátok, akkor most minden további nélkül meglenne az a 20.000 HUF.

2009. aug. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a férjed vállalta, hogy adót és járulékot csalva félig fekete pénzért dolgozik, így nyugodtan megteheti a munkáltató, hogy kevesebb fekete pénzt ad neki. A zsebbe fizetett pénzért nem lehet reklamálni.
2009. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves hozzászólásokat! Ezeket mind tudom. Csak az a szomorú, hogy egy 10 éves tapasztalattal, épitőmérnöki diplomával rendelkező harmincas éveiben járó ember nem kap más állást ebben az országban. Kb 15 állásinterjún volt már a férjem az elmúlt pár évben és egy cég sem volt, aki a telljes összegre bejelentette volna.

Akkor ha ilyen okosak vagytok azt is mondjátok meg, hogy ha egyik munkát sem vállalja el, akkor miből etessem a gyereket. Azt leszarom, ha én egy hétig zsiros kenyéren meg vizen élek is, de a gyerekemtől nem vagyok hajlandó megvonni semmit.

Amúgy én nem vagyok adócsaló, mert állami cégnél dolgozom, igy velem ezt nem tehetik meg.


Javarészt nem a munkavállalókon, hanem a munkáltatók hozzáállásán kéne változtatni és őket szigorúbban ellenőrizni. Mert amig nincs más lehetőség, addig a munkáltató sem tud mást elvállani.


Ja és a nyugdij. Mivel ilyen feltételek mellett kell, hogy dolgozzon a férjem igy nem keveset fizetünk havonta, hogy legyen miből megéljünk a nyugdijjas éveinkbe. Ha meg betegállományba merészelne menni, azonnali hatállyal kirúgnák miután visszamegy, mondván, hogy nem hoz elég pénzt a cégnek. (Épp a héten tették meg ugyanezt egy kollégájával)


Szóval?

2009. aug. 14. 16:44
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen!... :-[


Megteheti, mert ha nem tetszik valami a férjednek, akkor rövid úton kirúgja, van jelentkező bőven, akinek ez a feltétel is jó lesz.

Sajnos, ez a "zsebbe fizetés" olyan, hogy vagy adja, vagy nem, nem lehet reklamálni.


Annyit megtehettek, hogy az APEH-nál feljelentitek a főnököt és a barátnőjét, csináljanak náluk vagyonvizsgálatot : honnan van a fullos autó?... Meg a többi luxus kiadásra miből telik?...


Ez egy ilyen ország... :-P

2009. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és nem minimálbérre van bejentve. És még a nyanvadt céges autó után is nekünk kell fizetni a benzinpénzt, mert válság van és nincs pénze a cégnek. És akkor most jöttök azzal, hogy váltani kell. Mégis hova? Jelenleg az épitőiparban nincs olyan cég aki jobb feltételekkel alkalmazná, sőt örüljünk, hogy egyáltalán fizetést kap. És mivel máshoz nem ért, igy marad ez. Én sem mennék informatikusnak, mert nem értek hozzá.
2009. aug. 14. 16:48
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos igen, megteheti. Ezek bármit megtehetnek. Még ha a munkaszerződéssel ellentétes akkor is, mert ha kinyitod a szádat repülsz! És max. a munkaügyi bíróságon érvényesítheted az igazadat több éves várakozás után. és addig a család miből éljen?

Amúgy meg tényleg annyit kell hivatalosan kapnia, amennyi a papíron szerepel.

A sógorom is 1,5 év után tudott elhelyezkedni, szóban megállapodtak, hogy x ezer a bejelentett, x ezer zsebbe, mondta sógor, hogy oké. Erre az első nap orra alá dugják a munkaszerződést: 4 órára jelentik be! és mi a fenét tudott volna csinálni? A gyerekét senki nem tartja el helyette!

Sajnos ez a mai magyar valóság!

2009. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

A komment megírásának időpontja: ma 16:44


hiába pontozol le, akkor is a becsületes állampolgárokat veritek át, ha belementek a fekete munkába.


azt írod, hogy TE az állami szférában dolgozol. akkor én tartalak el. és én fizetem azt az adót is, amit a te férjed nem fizet. ez szerinted fair?


még egyszer: ha nem legális tevékenységet végez a férjed, akkor ne számítson arra, hogy a jog megvédi.


különben meg azt javasolnám, hogy győzze meg a munkáltatót arról, hogy ő igenis bőven megtermeli azt a pénzt, amibe ő kerül

2009. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

17.10-es!


Hiába érvelsz, meg próbálsz bennem rossz érzést kelteni nem fog sikerülni.


Akkor kérdeznék valamit. Ha holnap a férjem felmond és nem kap legális munkát a szakmájában holnapután (ami szinte biztos) akkor fordulhatok hozzád némi pénzért, hogy kifizessem a szálákat meg megvegyem a gyereknek a pelust és a kaját hogy szegényem ne halljon éhen?

Az államot nem hibáztatod? Ők nem hibásak, csak az olyan munkavállaló, aki próbál megélni? De Te biztos szent vagy és semmi fekete a múltadban meg a jelenedben. Ja és gondolom nincsenek mindennapi megélhetési gondjaid, sőt talán nyaralni is elmehetsz a családoddal. És tudod mit, örülük, hogy az ilyenek adójából kapom a fizetésem.

2009. aug. 14. 17:53
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja és még valami a hozzászólásodhoz. Egy munkáltatónak elég kellene hogy legyen az hogy az alkalmazottja reggel 7-től este 7-8ig és hétvégén is gürizik mindenféle plusz juttatás nélkül (értem ez alatt a prémiumot is). Szerintem ennél nem kell meggyőzőbb munkaerő. És itt nem a férjemet akarom fényezni, mert szerintem vannak az országban jópáran akik ennyit sőt még ennél jóval többet dolgoznak azért, hogy a családjuk megéljen.

Csak zárójelben jegyezném hogy a szóbanforgó cég az ország 5 legnagyobb épitőipari cégének egyike! Szóval még azt sem lehet mondani, hogy kiscég és valóban nincs pénz. Undoritó!

2009. aug. 14. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!