Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit betépve találnak...

Ha valakit betépve találnak meg az utcán akkor azt megbüntetik?

Figyelt kérdés

tegyük fel hogy egy ember kimegy éjszaka az utcára mondjuk egy 17 éves srác és van nála egy füves cigi amit el is szív, és utána betép meg minden és egy jó fél óra múlva meg találják a rendőrök és leigazoltatják, nem találnak nála semmi anyagot, (mivel ugye menetközben már elszívta a srác) viszont baromi vörös a szeme és majdnem egyértelmű hogy be van tépve.


akkor mit tesznek a srác ellen? mert én úgy tudom hogy kábítószer birtoklása, fogyasztása, terjesztése törvénybe ütközik. de ha valaki be van tépve és nincs nála már semmilyen cucc akkor mi van? mert akkor nem birtokol, nem fogyaszt és nem is terjeszt kábítószert.

viszont gondolom mivel fiatalkorú ezért beviszik és a szülőnek át adják, de ezen kívül megbüntethetik mással?



2012. nov. 17. 14:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
szerintem valamit nagyon félreértek. meg mikor viszik be az embert drogtesztre?
2012. nov. 17. 14:36
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ilyen nagyon ritkán van (ha egyáltalán van)

jobban észre veszik azt ha valaki be van b@szva, mint aki be van tépve elhiheted

2012. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csinálnak semmit, max jól rádijesztenek, hogy legközelebb sittre vágnak. Ha megkörnyékeznek, mondd meg, hogy kicsit felöntöttél a garatra és kész.
2012. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem elviszik drogtesztre és ha az pozitív akkor már be is van bizonyítva , hogy fogyasztott . De nagy valószínűséggel egy sima figyelmeztetésnél nem kap többet .
2012. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Minden rendőrségen van fehér vérdoboz ami alkohol mérésére szolgál, illetve sárga doboz, ami pedig kábítószer kimutatására van. Erős gyanú esetében előállítják vérvételre. Ezt követően nyilván elengedik, és ha megjön a véreredmény, akkor indítanak eljárást fogyasztás miatt.

Amennyiben pedig találnak nála kábítószert, akkor a gyorsteszt tasakokkal 3 másodperc alatt megmondják hogy az valóban THC tartalmú marihuana e.

2012. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

szóval ha tegyük fel elmegy a srác egy anonim buliba és ott füves sütit adnak neki úgy hogy nem tud róla, és megtalálják az utcán akkor meg lesz büntetve?

mert ha valaki be van tépve/lőve/szívva/állva az nem biztos hogy szándékosan van, lehet, hogy belecsempészték az italába vagy valami kajájába.

ilyenkor mi fog történni?

2012. nov. 18. 13:02
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a hülye aki másnak jó szándékkal belesüt a sütijébe mondjuk 15eFt értékű marihuanát? Én még ilyenről nem hallottam.

Ha ilyen előfordulna, akkor pedig nevezze meg, hogy hol evett utoljára. A kábszeres kutya biztosan meg fogja érezni, akár a maradványokból is.

A hamis vádat viszont keményen büntetik, tehát ne kend rá a sütis barátra, ha tényleg szívtál.

2012. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Mivel nehéz be bizonyítani ezért nagy valószínűséggel akkor is téged fognak elő venni . Egyébként a sütis dolog nagyon ritka ezért valószínűséggel ki röhögnek de ha az első alkalom akkor rád ijesztenek csak és figyelmeztetnek tehát nem kapsz semmit .

De pontosan mi is történt veled ? :)

2012. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kábítószer fogyasztás az nem szabálysértés, tehát figyelmeztetni nem lehet, és ijesztgetni sem.
2012. nov. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!