Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 Baratnnom le lepett othonrol...

1 Baratnnom le lepett othonrol 19eves. Ismerosöm bujtatja mar vagy 3 napja. Ha jol tudom a rendorseg is keresi a leanyzot ha ra talalnak ismerosomet büntethetik? Ha esetleg valaki tud egy § a buntetesrol link

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha elmúlott 18, akkor menjen be a területi rendőrkapitányságra, és mondja meg, hogy nem akar hazamenni. Nagykorú. Nem vihetik el erőszakkal.
2012. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Ez esetben leállítják a keresést (nyomozást), megkérdezik tőle, akarja-e, hogy a szülőkkel tudassák, merre, hol van?

Ha csak annyit "üzen haza", hogy nem esett baja, köszi jól van, akkor nem árulják el a szülőknek, merre található.

Ha a barátnőd valóban nagykorú!

Ha még kiskorú, vagy gyámság alatt van, akkor bizony visszaviszik.

2012. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen nagykoru a (bnöm) na de tovabbitottam is az infokat :) kössz de akkor sem mehet ez a bujtatgatasos cucc...de en hiaba pofazok
2012. máj. 14. 09:35
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

18 évesen felnőtt ember.Akár azt is megtehette volna,hogy a szülők elé állva kijelenti,"elköltözöm"..

Felnőtt embert nem fog a rendőrség hazatoloncolni,és nem fogja az adófizetők pénzét arra költeni,hogy őt keresse.

A barátnőd ha elmúlt 18 éves hívja fel a szüleit,hogy jól van,éli az életét,és esze ágában sincs hazamenni.Akár a rendőrséget is felhívhatja.

2012. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Nincs jogalapja az ismerősöd megbüntetésének.
2012. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ez mind jo es szep, csak a majom csaj mar h ezt mondjam ra 19 eves fejjel nem ugy gondolkozik nem akar jelentkezni a battya mar kepet is rakott rolla fel h el tunt a huga ismerosom nem a rendorsegtol baszik akk ra hanem a battyatol xD na de az o dolguk..
2012. máj. 14. 09:44
 7/22 A kérdező kommentje:
hiaba mondtam h telefonajon haza h meg vagyok de nem megyek haza... nem figyel ram!de nem is foglalkozom tovabb vele kiabal itt telon keresztul ram :S....
2012. máj. 14. 09:45
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Mondd meg neki, ne veled kiabáljon, nagykorú, rendezze a sorsát ahogy akarja, téged ebből a továbbiakban hagyjon ki!

Elköltözni, elbújdosni volt bátorsága, akkor ezek után irányítsa a saját életét tovább, ahogy akarja!

2012. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

Javaslom, hogy inkább vegyél a kezedbe egy helyesírási szabályzatot, utána pedig szerezz be egy ékezetes billentyűzetet.

Szánalom, komolyan.

2012. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hllod meg ertetted amit irok?,nem akkor meg kül meg örülök h ennyire is vagom a magyart amennyire....Nemetül ertetted volna amit irok ?...mert Nemetben lakom.... meg mondtam neki a magamet meg nem csinalom tovabb a tel szamlat azokutan h kiabalt ram....es csak segiteni akartam szanalom
2012. máj. 14. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!