Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghívólevél 3. országbeli...

TijuMK kérdése:

Meghívólevél 3. országbeli állampolgárnak, mi a teendő ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Meg szeretném hívni a barátomat 2 hétre látogatás céljából, de a ház amiben élek nem az én nevemen van hanem a szüleimén, akikkel együtt élek. Ők beleegyeznek abba hogy itt tartózkodhasson a barátom, ezt hivatalosan milyen formában kell csatolnom a meghívólevélhez? Továbbá én is és a szüleim is mind dolgozunk, mindannyiunk jövedelem igazolását csatolni kell, vagy elég csak az enyém?

2012. nov. 17. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem különösebb papírok nem kellenek ahhoz , hogy nálatok lakhasson 2 hétig .

Legalábbis én tavaly év végén 2 hónapra mentem ki Írországba ( rokonoknak segíteni házalakításban ) és én sima útlevéllel mentem ki ( + biztosítás is lett kötve ) és oda nem kellett semmilyen belegyezés vagy jövedelem igazolás . Úgyhogy nem értem a problémádat .

2012. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A barátom arab országból jön és a bevándorlásin mondták hogy kérjem a velem együtt élők beleegyezését. Csak azt nem értem hogy most írják le egy papírra hogy beleegyezek + aláírás vagy ezt hogy szokás szakszerűen kivitelezni?
2012. nov. 17. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Aha most már értem . Tehát a te eseted teljesen más mint amire én gondoltam .

Szerintem begépelsz pár sort ( Én xy belegyezem , hogy mz nálunk lakhat 2 hétig ... ) azt aláírjátok és jól van szerintem . Abba biztosan nem tudnak bele kötni ( legalábbis nem annyira mint a kézzel írottba ) .

2012. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

exhatárőr vagyok!


Beleírod, hogy 2012.12.01-2012.12.14-ig vendégül szeretném látni xy szül.: an.: lh.: barátomat, akit vendéglátás, kapcsolattartás céljával hívtam meg. Részére ételt és szállást díjmentesen biztosítok, esetleges orvosi ellátásáról intézkedem. Az elhelyezés a családi házamban Csajákaröcsöge, akármilyen utca 1 szám alatt.

Aláírod, illetve a szüleiddel is aláírattatod ha akarod.


(A meghívólevél, egészségügyi biztosítás azért kell vízum mellé, hogy biztosított legyen a részére a szállás+étel. Amennyiben nem rendelkezik vele, akkor visszairányíthatják, főleg ha nincs nála napi 1000 Forint anyagi fedezet az országba lépéshez.

2012. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Bevándorlási és állampolgársági hivatalnál (BÁH) lehet kérni ilyen formanyomtatványt, és azt kell leadni, illetve kipostázni neki.
2012. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat hónapon belül három hónapot meg nem haladó tartózkodás esetén az EU-n kívüli ország állampolgárának:


érvényes úti okmánnyal kell rendelkeznie;

szükség esetén érvényes vízummal kell rendelkeznie;

igazolnia kell a tervezett tartózkodás célját, és megfelelő anyagi fedezettel kell rendelkeznie;

nem szabad beutazási tilalmat elrendelő figyelmeztető jelzés hatálya alatt állnia a Schengeni Információs Rendszerben (SIS-ben);

nem szabad veszélyt jelentenie az EU-tagállamok közrendjére, belső biztonságára, közegészségügyére vagy nemzetközi kapcsolataira.


Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, meg kell tagadni a területre való beléptetést, kivéve, ha különös rendelkezések alkalmazandók (pl. humanitárius okokból).

2012. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs a sok hozzászólásért, de itt olvashatsz róla, illetve a legalján megvannak a formanyomtatványok is.


[link]

2012. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2012. nov. 17. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!