Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha börtönben leülöm, hogy...

Ha börtönben leülöm, hogy megöltem a férjem és közben mégis él, akkor ha utána tényleg megölöm akkor újra kell ülnöm?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a férjem megrendezi, hogy megöltem.

Engem elítélnek és leülöm a büntetésem.

Amikor kijövök megtudom, hogy mégis él, és csak engem vágott át.

Ha ezek után tényleg megölöm és ezt tanúk is igazolják akkor újra börtönbe kell mennem gyilkosságért?


2012. nov. 18. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2012. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként mi bajod a férjeddel? Már a válásokkal sem tudok egyetérteni, de azt végképp nem értem, mért kell gyilkolászni egymást.
2012. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Érdekes helyzet. Mondjuk, hogy gyilkosságért elítéljenek, nem árt ha van egy hulla.
2012. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez külföldi filmben láttam. Kíváncsi vagyok, hogy Magyarországon is csak egyszer kell e leülni a gyilkosságot.
2012. nov. 18. 20:31
 5/13 Pro Patria ***** válasza:
19%

Hasonló felvetés:

Ha valakit elütök, majd utána ellopom, ami nála van, akkor kisebb büntetést kapok, mint egyébként, hiszen nem kiraboltam, mert márt nem élt, nem volt tulajdona felette, nem?

2012. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem kevesebbet kapsz hanem többet mert a halottat raboltad ki és az súlyosbító körülmény!
2012. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az USÁ-ban valóban így van.

Viszont idehaza szerintem nem ez érvényesül!

2012. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem Tommy Lee Jones volt véletlenül az egyik főszereplő? :)

Egyébként tudtommal nem ítélnének el.

2012. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a film, a leírásban össze van foglalva a lényeg.

2012. nov. 18. 20:59
 10/13 FxZ ***** válasza:
100%

Természetesen nem kell újra börtönbe menned, a kettős büntetés (eljárás) tilalma mindenhol büntetőjogi alapvetés, ahol a római jogra építkeznek. Azt mondjuk nem tudom, hogy a magyar jogrendbe pontosan hol illesztették bele, de mivel benne van az emberi jogok európai egyezményében (amit MO. aláírt) valahol meg kell lennie.


Re ProPatria: Nem, hiszen az illető halálával az ő tulajdonviszonya megszűnt, de abban a pillanatban az örökösének keletkezett tulajdonviszonya a dologgal kapcsolatban.

2012. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!