Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne megoldani a cigányság felzárkóztatását?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sehogy. A XX. században lett volna rá esély, akkor még jobban foglalkoztatták a képzetlen embereket pl. a mezőgazdaságban, bányákban. A mai gépesített gazdaságban erre már nincs lehetőség, esetleg marad az építőipar, ott még nincs olyan magas fokú automatizálás.

De mivel az építőipar is válságban van, marad a közmunkaprogram.

2012. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Először is a képzettségüknek kellene meglennie, mert nem lehet mindenki utcaseprő 3 általánossal.

Szóval először magukat kellene felzárkóztatniuk egy átlag magyar szintjére. (intelligencia)

2012. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

az amcsik elég komoly eredményeket értek el elég rövid idő alatt a feketékkel (lényegében 2-3 generáció kb.), pedig ott bizonyos szempontból még mélyebbről is indultak.

Állítólag most már Harlem is viszonylag egész nyugis környék, pedig korábban simán felért egy durva itthoni gettóval.


szóval őket kéne kérdezni

2012. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Előző a feketék helyzete más.

Más volt délen és északon a rabszolgatartás.

Északon csak nagyon kevesen tartottak rabszolgát , a többség akiket látsz délről vándorolt át.


A déli rabszolgatartás esetében a rabszolgákkal együtt dolgozott a gazda és egy házban aludtak.Az északiaknál ellentétes volt.


A felszabadítás után a délen élő négerek sokkal hamarabb és könnyebben integrálódtak a társadalomba , a más bánásmód miatt.

Az északiak viszont a négerek érintésétől is undorodtak és nagyon elutasítóak voltak velük minden téren.

2012. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az erős túlzás, hogy Amerikában sikerült a négereket felzárkóztatni. Az hogy értek el eredményeket, még nem jelent teljes sikert. Közel 1,5 millió fekete van börtönben az USA-ban és az 50 éves afroamerikai férfiak fele már volt börtönben.

Szokták emlegetni még, hogy a spanyolok milyen sikeresen integrálták a cigányokat, de ez sem teljes siker. Most már nem putrikban élnek, de a börtönökben a rabok 1/3-a még mindig roma és a romák nagy része most is a legszegényebb társadalmi rétegekhez tartozik.

Magyarországon is sikeres volt a romák integrációja, ha összehasonlítjuk a 100 évvel ezelőtti helyzettel vagy például a bulgáriai, romániai cigányok helyzetével. De még nagyon messze vagyunk a teljes felzárkóztatástól.

2012. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Az erős túlzás, hogy Amerikában sikerült a négereket felzárkóztatni. Az hogy értek el eredményeket, még nem jelent teljes sikert. "


Nem is írtam, hogy teljes a siker.

Annyit írtam, hogy igen rövid idő alatt igen komoly eredményeket értek el - majd ha mi érünk el megközelítőleg ilyen eredményeket, akkor lehet majd azon gondolkodni, hogy de ez még mindig nem teljes siker, hogy ezen még mindig mennyit lehetne javítani, és azt hogyan.

De egyelőre sehol nem vagyunk ahhoz, hogy ezen filózzunk.

2012. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

én és a párom is romák vagyunk dolgozunk én pstán férjem pedig kamionosként 26 éves létünkre MUNKÁBÓL vettünk lakást tisztességgel neveljük EGYETLEN GYEREKÜNKET ÉS NEM IS LESZ TÖBB az anyagiak miatt..

megoldható lenne ha lenne munka és akik nem akarnak dolgozni azoknak a kormány nem adna segélyeket meg a gyerekek után annyi pénzt ezt a pénz amit a kormány nem jó helyre tesz munkát kellene adjon és lehetőséget az egyenlőségre.még annyit hogy az ingyenélő büdös igénytelen embereket én sem szeretem legyen az cigány vagy magyar

2013. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"én és a párom is romák vagyunk dolgozunk én pstán férjem pedig kamionosként 26 éves létünkre MUNKÁBÓL vettünk lakást tisztességgel neveljük EGYETLEN GYEREKÜNKET ÉS NEM IS LESZ TÖBB az anyagiak miatt..

megoldható lenne ha lenne munka és akik nem akarnak dolgozni azoknak a kormány nem adna segélyeket meg a gyerekek után annyi pénzt ezt a pénz amit a kormány nem jó helyre tesz munkát kellene adjon és lehetőséget az egyenlőségre.még annyit hogy az ingyenélő büdös igénytelen embereket én sem szeretem legyen az cigány vagy magyar"


Attól még, hogy csökkentik a segélyt, nem lesz integráció, legfeljebb elmennek napszámba vagy rosszabb esetben lopnak. Az egész alapja az oktatás lenne, de egyelőre az iskolázottságnak nincs igazán tekintélye a cigányoknál és lássuk be, sokaknak a képességei is határt szabnak, hogy a 8 osztálynál tovább jussanak.

2013. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez lehetetlen, más a gén állományuk ez komoly, ennyire képesek és kész.
2013. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!