Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a furcsa helyzetben kit...

Ebben a furcsa helyzetben kit terhel a temetés költsége?

Figyelt kérdés

Apám a napokban halt meg. Öten vagyunk testvérek, ebből én vagyok a legidősebb, a másik négy gyereke a féltestvéreim. 23 éve nem tartjuk a kapcsolatot, csak az elmúlt 3 évben volt egy telefon karácsonykor, akkor is én hívtam mindig, a testvéreim anyját is 10 éve elhagyta. A keresztanyám értesített, hogy meghalt. Az öt gyereke közül én vagyok a legidősebb 26 éves, van egy 20 éves, egy 18, egy 16, és egy 14. A testvéreim és az anyjuk még a temetésére sem akarnak eljönni, nemhogy a eltemettetni..

Pedig a törvény szerint a gyerekeinek kell, mert nincs szerződésben vállalt személy, nincs végrendelet, nincs élettárs. Viszont a bökkenő, hogy nincs örökség amiből lehetne fizetni, csak a lyukas s*gge volt szerencsétlennek.

Viszont a többiek tanulnak, én gyesen vagyok a kicsimmel, két hitel..stb. Így is alig jövünk ki a pénzünkből.. még azt sem tudom hogy fogok elmenni a temetésére, mert 180km-re lakott, ott ahol a testvéreim, és az egyik nővére is, kocsival 10.000Ft + autópálya matrica..

Keresztanyám, aki apám nővére, és a nagynéném, aki szintén apu nővére, kitalálták, hogy menjünk be az önkormányzatba, és kérjünk önkormányzati temetést. Pedig keresztanyámék a Kanári-szigeteken élnek, lenne pénzük eltemettetni.. Ez nagy csalódás volt, mert folyton azt hangoztatta, hogy mennyire szereti az öccsét, és hogy sajnálja amiatt amilyen körülmények között él, erre ennyire nem képes, pedig ők tartották a kapcsolatot!

Egyébként én úgy tudom, hogy csak akkor temet el valakit az állam, ha nincs élő rokona. Nem?

Ilyenkor mi van?



2012. nov. 25. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Őröklösök de mi az, hogy nincs semmi örökség valahol csak élt.

Az önkormányzat eltemeti rászorultsági alapon, de a rokonok behajtják, mintha hitel lenne.

2012. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy neninel lakott egy futetlen szobaban alberletben! Ugyhogy semmilye se volt..
2012. nov. 25. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Az örökösöket, de le lehet mondani az örökségröl és akkor az önkormányzat szociális temetésben részesíti, azaz ők perkálnak.


Ha nincsen örökség, mond le az örökséget és nem kell temetned sem

2012. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek maghalt az édesanyja. Előtte a férje, így nem tudott fizetni a temetésért. Az ismerősömnek volt egy élő öccse, de évtizedek óta nem tudtak semmit egymásról. A kórházban, ahol meghalt a néni, közölte, hogy nem tudja eltemetni.Nemsokára kapott levelet a kórházhoz tartozó kerület önkormányzatától, hogy vállalják az állami temetést. Nem volt szó semmiféle keresgélésről a még élő másik gyerek után.
2012. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 25. 22:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne vedd betegesnek a válaszom, de a bátyám grafikus és emberi koponyákat gyűjt és vesz 5-50 ezer Ft-ért a minőség függvényében - és nem csak ő az egyetlen művész, aki szívesen szerezne az íróasztalára koponyát. Így ha anyagi nehézségekkel van dolgotok, akkor ha van a közelben művészeti suli, vagy művész rokon, barát, akkor meg lehetne kérdezni, hogy valaki igényt tart-e rá. Nem tudom, hogy erre van-e külön jogszabály, de a bátyám gond nélkül legálisan szerezte be, úgyhogy nem hiszem, hogy törvényellenes lenne a halott koponyájának eladása (főleg, mivel egyikőtök se tartotta vele a kapcsolatot, a temetés se érdekli, ezért szerintem nem lehet akadálya). Egy tökéletes koponya akár 100 ezer Ft-ot is ér. Onnantól pedig a temetés kb 90 ezer Ft, míg a hamvasztás 60 ezer Ft, amit már az eladott koponya árából könnyen lehet fizetni.
2012. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hehe.. nem veszem betegesnek, csak furcsa.. :) most hallok ilyet először!

Hát, köszi a lehetőséget, de nem hiszem, hogy a család jó néven venné a kialakult helyzet ellenére..

2012. nov. 26. 14:18
 8/9 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy gondolom valamilyen eljárással lemarják a szöveteket a koponyáról, lehet, hogy tartósítják is(?), és nem hiszem, hogy ezt ingyen megcsinálja bárki is.. se időm, se energiám erre, de köszi a tippet!
2012. nov. 26. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen baj, hogy az ilyen célú felhasználáshoz az elhunyt beleegyezése kell. (Mivel nem szervadományozás.)
2012. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!