Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkövetett-e valamilyen jogi...

Elkövetett-e valamilyen jogi vétséget (is) az, aki elhunyt édesanyjának azt az asszonynevét vésette a sírkőre, amit újabb férjhezmenetele előtt viselt, nem pedig azt, amilyen néven meghalt?

Figyelt kérdés

Mert erkölcsileg nagyon is elítélem.

A történet röviden: A szomszéd néni sírjára gyermekei nem a hivatalos nevét vésették, amit 37 éven keresztül, haláláig viselt, hanem hanem azt, amit előtte, édesapjuk elhunytáig.

Utólag szomorú megtudni, hogy ennyire rossz viszonyban lehettek édesanyjuk második férjével, még 37 elteltével is - nyilván ez a motívum -, de ez valahol csalás is, mert oda nem olyan nevű halottat temettek el.



2012. ápr. 24. 10:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
93%
Jogilag nem
2012. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%

tisztán látás végett


volt egy Kovács Béla aki meghalt és volt egy felesége Kovács Béláné, de miután meghalt Béla az asszony összejött Kis Jánossal és felvette az ő nevét Kis Jánosné lett


Majd meghalt az asszony és a sírkőre a gyerekei Kovács Bélánét vésettek?! Ha így volt akkor gondolom azért, mert nekik az édesanyjuk akkor is Kovács Béláné maradt amikor újra férjhez ment

2012. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Szomorúnak szomorú,de mi van azokkal akik azt vésetik fel,h Mami pl?
2012. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Miután a sír az élő hozzátartozóknak „szól”, az sem törvényellenes, ha azt íratják a sírkövére, hogy elromlott a kávédaráló.
2012. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Az én anyósomat is az első férje nevén temettük el.Pedig 25 éven keresztül teljesen más néven élt.Az ok egyszerű.Hivatalosan még mindig a volt férje nevét viselte.Sosem íratta át a nevét.De amikor élt szándékosan nem használta.Szándékosan a második férje nevét használta,bár sosem íratta át.
2012. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Én a szombathelyi és a vasegerszegi temetőről tudok nyilatkozni.

Előbbiben több síron is csak annyi van, hogy Édesanyánk, vagy éppen Szüleim (meg esetleg név, nagyon maximum az elhalálozás évszáma(a pontos dátum már nem).


Amúgy az előttem válaszolónak igaza van,ráírathatsz akármit, pl. üres a hűtő,mióta elmentél, vagy még a kávédaráló se darál már úgy,mint annakelőtte...stb.Szóval azt írsz,íratsz rá,amit akarsz,mert -ahogy az előttem válaszoló is írta, ez igazán a földön maradtaknak szól, az emlék őrzésének egy fajtája.


Van,aki otthon tárolja szerette maradványait egy urnában, a szekrény tetején, más meg kimegy a temetőbe,és ott gyászolja.Megint mások, az amerikai multimilliárdosok meg gyémántot készíttetnek belőle egy nagyon speciális eljárással, és azt -megintcsak halálukig- hordják az ujjukon egy gyűrű formájában.


Ez mind ízlés, illetve pénztárca függvénye.

2012. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Semmit nem követtek el jogilag, a sírra azt vésetek amit akarok, én gondozom én ápolom én fizetem, és ha én az apám nevével akarom oda íratni akkor azzal fogom, lényegtelen hogy hányszor ment férjhez, oda én járok ki én nézem életem végégig, és ha azt íratom rá hogy a világ legjobb anyukája akkor abba se szólhatnak bele. Erkölcsileg meg én ítéllek el téged, mert nem tudod mit jelent az erkölcs.
2012. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Én a saját családomból tudok példát mondani. Férjem nagyszülei özvegyen házasodtak össze, apósom közös gyerek volt. Halálukkor az első házastársuk mellé lettek temetve, a mama az első férje nevét viseli a fejfán. Semmi sem utal arra, hogy ő másodszor is házas volt. Apósomat nem zavarta, hogy édesanyja fejfáján nem édesapja után van a név.
2012. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem jogilag nem vétség, de amikor elhunyt, őt nem úgy hívták. Ebben az esetben én így csinálnám.

Első férj neve, pl. Kovács János

és neje

pl. Szabó Erzsébet

Ezzel senkit nem sértenek, és senki nem botránkozhat meg rajta.

2012. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Elmondanátok miért lett mindenki lepontozva?
2012. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!