Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha látok egy vélelmezett...

Ha látok egy vélelmezett bűncselekményt, és odaállok a vélelmezett elkövető autója elé, hogy ne tudjon meglépni a helyszínről, azzal elkövetek én valamilyen bűncselekményt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. A bűncselekmény tetten ért elkövetőjét bárki elfoghatja. Ez is egy elfogási mód. Csak akkor lehet gáz belőle, ha kiderül, hogy nem volt bűncselekmény, és ezt neked fel kellett volna ismerni.
2012. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De, bcs. lett belőle, engem is meghallgattak tanuként, csak az volt a furcsa, hogy a nyomozó megkérdezte: "Történt-e olyan, hogy maga odaállt az gyanusított autója elé, hogy ne tudjon elhajtani."


Furcsáltam, mert nem nagyon van köze a bcs-hez, ezért írtam ki ide.

2012. nov. 29. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy bűncselekménynél sok mindent vizsgálnak, és te nem mindig tudhatod, hogy mit miért. Ha téged tanúként hallgattak ki, akkor azt azt jelenti, hogy nem a te magatartásodat vizsgálják, hanem valaki másét, és a te magatartásodból próbálnak a gyanúsított magatartására következtetést levonni. Legalábbis ez a jobbik eset. És ez meg is maradhat itt. Bár a nyomozók sajnos időnként élnek azzal a trükkel, hogy valakit először tanúként hallgatnak ki valaki más vagy ismeretlen tettes ügyében, mert itt ugye vallomástételi és igazmondási kötelezettség van. Igaz, hogy akkor is meg lehet tagadni a vallomást, ha önmagadat vagy a hozzátartozódat bűncselekmény elkövetésével vádolnád, de ezt kevesen tudják. És akkor így lehet, hogy tanúként elmondasz olyat, ami rád is terhelő, aztán átminősítenek tanúból gyanúsítottá. Ezt csak elméleti lehetőségként írom, nem valószínűsíthetjük, hogy itt erről van szó. De a teljes eset ismerete nélkül nem is igen lehet erről semmi konkrétumot mondani.
2012. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:

Ha a kocsija elé állsz, akkor az amúgy is max közlekedési szabálysértés.

Ezzel nem korlátozod a személyi szabadságában, hiszen gyalog (vagy taxival vagy busszal) el tud menni.

2012. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha már egy bűncselekményt elkövetett az illető, akkor nem lesz neki gond felborítania téged sem. Úgyhogy azért gondolkozz, mielőtt fel akarod tartani.
2012. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem követtél el, sőt bizonyos szabálysértések esetében is feltarthatod az elkövetőt. Jól cselekedtél.

A nyomozó valószínűleg azért kérdezte így, mert valaki (gondolom a gyanúsított) a vallomásában említette. A gyanúsított ezzel próbált meg téged belekeverni, de rendőri szemmel mondom, hogy ez teljesen felesleges volt.

Neked ott csak igazmondási kötelezettséged van.

Gondolom a nyomozó hangvitelén, stílusán is észlelhető volt, hogy téged dicsért ezért a tettért.

Akár hiszed, akár nem, én a fiataloknak szoktam adni saját zsebből egy kis pénzt, ha fontos információt osztanak meg, ami nekem segíti a munkám. Például körözött személy, bűncselekmény elkövetője stb.

Nekünk is jobb úgy dolgozni, ha nem a 80 éves mama az egyetlen szemtanú, és csak annyit mond, hogy autóval volt vagy nem, férfi volt vagy nő, kék vagy zöld kabátban. Általában ez szokott lenni sajnos.

2012. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Leírok még egy sztorit.

Lefoglalt biztonsági kamera felvételen végig lehet nézni, ahogy a kb 16 éves 40kg-os elkövető rohan a pénzkazettával a pláza folyosóján, a kb 100kg-os 190cm-es koksz Tibik meg végig nézik a szemük sarkából, elfordulva, hogy a kasszás rohan utána. Karnyújtásnyi távolságba rohant el az elkövető Tibink mellett.

Nem szégyen segíteni a jóért, és az időt sem kell rá sajnálni. Mi pedig ezért fásulunk bele, mert látjuk, hogy mások mennyire leszarnak mindent. Szóval inkább légy magadra büszke kérdező, mert nem mindenki csinálta volna meg, és teljesen biztos vagyok benne, hogy semmi bajod nem fog származni belőle.

2012. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bucsek, Te ezek szerint rendőr vagy?! Csak azért kérdem, mert ismertem egy Bucsek nevű főtisztet, kerületi kapitány is volt.
2012. dec. 2. 11:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nem én vagyok.
2012. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
elvileg nem, csakhogy ha kiderül h tévedtél, akkor szívás van, aztán ő jelent fel téged ... úgyhogy ez elég kétélű dolog
2012. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!