Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Volksbund jelvény tiltott...

A Volksbund jelvény tiltott önkényuralmi jelképnek minősül, vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az önkényuralmi jelkép a magyar jog szerint olyan jelkép, amelynek használatát törvény tiltja, s amelyek a következők: horogkereszt, SS-jelvény, nyilaskereszt, sarló-kalapács, ötágú vörös csillag vagy ezeket ábrázoló jelképek – kivéve, ha ezek ábrázolása ismeretterjesztő, tudományos vagy művészeti célokat szolgál."


Szóval ez nem minősül annak. Egyébként is magasról lesz*rják a rendőrök mi van rajtad.

2012. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 9. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

ma 15:52


Akkor én kiteszem. :D

2012. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem
2012. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

Azért annyit hozzátennék hogy a kitüntetések viselésére mindig csak és kizárólag az jogosult aki kapta akinek adományozták és van róla papírja.

Jelen esetben mivel külföldi a jelvény ezt lesz**ják, de mondjuk ha egy Magyar katonai kitüntetést tűzöl ki és leigazoltatják veled hogy jogosult vagy e a viselésére és nem tudod igazolni akkor is gáz van.

Tehát például én se tűzhetem ki jogszerűen az elhalt rokonom második világháborús tűzkeresztjét. Csak a polcon tartom. (Ergo nem én érdemeltem ki, de ha belegondolsz ami most nálad van azt valaki kiérdemelte egyszer, lehet később meg is halt, elég nagy tiszteletlenség felé ha te hordani kezded. Tedd ki a vitrinedbe jó helye van ott is.)

2012. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 EagleHUN ***** válasza:
Bár most látom ez "csak" jelvény. Ha nincs rajta horogkereszt azt hordhatod.
2012. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 16:15


Most, hogy törölték az első választ, az enyém elég h.ülyén néz ki.

2012. dec. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg épp tisztelet az elhunyt nagypapa felé, ha egy-egy alkalomszerű rendezvényre feltűzöd. Nekem is van egy jó pár, én mondjuk soha nem hordom őket, mert nincs öltözékem, meg nem is járok olyan helyekre, és nem is családi darabok.
2012. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!