Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes feljelentést tenni ha...

Érdemes feljelentést tenni ha nyoma veszett minden iratomnak?

Figyelt kérdés
Az egyik nagy bevásárlóközpont kasszájánál letettem a a tokot amiben voltak (személyi,lakcímk.,diák,bérletek,pénz), a kasszás rápakolta az üres szatyrokat, és miután pár perc múlva észrevettem, hogy nincs meg, visszamentem, de addigra a toknak, és a kasszásnak is nyoma veszett. A biztonságiak persze azt se látták hogy korábban ott voltam. Elkérték a számomat, hogy majd felhívnak ha meglesz.
2009. aug. 22. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

IGEN!

Azonnal jelentsd be a rendőrségen, hogy elvesztetted az irataidat, mert ha ezekkel valaki visszaél, akkor téged fognak elővenni, ha nincs kezedben a rendőrségi bejelentés (dátummal!), hogy te bejelentetted az irataid elvesztését...


A bankkártyá(i)dat is azonnal tiltsd le!!!

2009. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek az előttem szólóval, azonnali rendőrségi bejelentés kell, mivel pl. kölcsönzőkben esetleg elfogadják az irataidat, kikölcsönöznek pl. egy nagyértékű dolgot aztán fizethetsz... vagy otthagyják "zálogban", némely helyen megtörténhet, hogy elfogadják ideiglenes fizetségként az iratokat...
2009. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Voltam kétszer a rendőrségen, mindkétszer elzavartak, mivel szerintük nem ellopták hanem ott van ahova tettem (elpárolgott talán?) és amúgy sem történt bűncselekmény, mert miután ottfelejtettem pár percre, az nem számít lopásnak ha eltette valaki. Ilyenkor mi van? Nyilván nem jókedvében tette el valaki, hanem mert vissza akar vele élni..
2009. aug. 23. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!