Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatvédelem szempontjából...

Adatvédelem szempontjából sztetek az rendben van, h a bankkártyás vásárlásokkal a multik nyomon követnek vásárlókat?

Figyelt kérdés

Sztem felháborító, na de egyúttal majdnem kikerülhetetlen is. Ezt egyedül kemény szabályozással (és persze kontrollal) lehetne megoldani, na de az is csak olyan lenne, mint pl az áruházi kamera-rendszerekre való szabályozás, h elvileg 48 órán belül kötelesek lennének törölni, aztán ehhez képest ugye nem kell messze menni, h pár botrányról mindenki tudjon ...


Valakinek van tudomása arról, h a bankkártyás fizetések alapján mennyire vezetnek a multik nyilvántartást a vevőkről?



2012. dec. 21. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A vevőkről sehogy, mert a terminál a bankké.

Volt néhány bolt, ahol felírták a bankkártyaszámot a nyugtára, de úgy tudom már nem csinálják.

2012. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hát de várj, a beazonosíthatóság most is megvan, mert ha jól emlékszem pl a tesco is ráírja a sima nyugtára is a kártyaszámot

vagy nem jól tudom?


ha meg nem írják rá, akkor egy kártyás fizetés adatait sehogy nem tudják az adott nyugtával összepárosítani? tehát ők csak az összeget kapják meg, mert a bank átutalja nekik, de adatokat nem látnak mellé?

2012. dec. 21. 10:09
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Mire gondolsz?


Az hogy mondjuk kedvezményeket kapsz ahogy egyre többet vásárolsz az benne van a pakliban hogy ehhez nyilván kell tartani a vásárlásokat!


De azt hogy az én vásárlásaimat a Tesco vagy CBA nyilván tartaná, nem hiszem...


Mit olvastál? Csak hogy én is képben legyek mi is történt!

2012. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
na de akkor te meg most két ellenkező dolgot írsz ... nem?
2012. dec. 21. 10:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért követnék nyomon a multik a kártyás vásárolókat? Van fogalmad, hányan fizetnek egyetlen nap a multiknál kártyával? Azonfelül honnan tudnák, hogy ki a kártya tulajdonosa? Ezt csak a Bank tudja, de őket sem érdekli.
2012. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én vásárlásaimat nyilvántartja a Tesco, mert van Clubcard-om. De ezt nem bánom, mert rendszeresen megkapom a pontok értékét kuponokban.

A bankkártyás vásárlásokat a terminál alapján nem lehet követni, hiszen mint már írták előttem, a terminál a banké.

2012. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5-ös: ez tuti így van? akkor tehát nem tudnak párosítani egy tranzakciót a nyugtával?


egyébként meg ne legyünk ilyen naivak meg jóhiszeműek, ugyanis sok multi pont azért vezet nyilvántartást pl reklamációk esetén (és bizony ez keményen így megy, ezt tudom!), hogy aki már másodszor, marmadszor megy reklamálni valami miatt, azt siméán elutasítják. Elsőre még nincs semmi, és simán kicserélik pl a rossz áricikket, de ha valaki már pl 1 éven belül harmadszorra megy, akkor ott nem lesz csere. Ezt már rögtön az információs pultos is látja, ahogy beírja a nevet a számítógépbe, vagyis a jegyzőkönyvbe, amit készítenek a visszavételhez / cseréhez.


Úgyhogy én nem vagyok olyan nyugodt efelől, na meg nyilván a tescós kamerás megfigyelési botrányokról ti is hallottatok ...

2012. dec. 21. 10:17
 8/16 A kérdező kommentje:
na de várjatok csak! hát amint a bank átutalja nekik a pénzt, ott nem látják, hogy kitől ment? mármint hogy melyik számláról?
2012. dec. 21. 10:18
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem látják, mivel a kártyatársaságon keresztül megy.
2012. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs rendben ezért sosem fogadok el kártyát. Még Shell szmártot sem.
2012. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!