Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közigazgatási bírság átválthat...

ZETAS kérdése:

Közigazgatási bírság átváltható-e közmunkára?

Figyelt kérdés

144/A. § "... a 142. § (1) bekezdése alapján közérdekű munkát vállalt elkövetőkről, a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény alapján a közösségellenes magatartás miatt kiszabott, meg nem fizetett KÖZIGAZGATÁSI BÍRSÁGOT közérdekű munkával megváltó természetes személy elkövetőkről..."


Tehát csak a közösségellenes magatartás miatt kiszabott közigbírságot lehet közérdekű munkára váltani pl a gyorshajtás miatt, vagy a közteresek által kirótt közig bírságot nem?



2012. dec. 24. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szabálysértés esetén is lehet közérdekű munkára történő átváltást vállalni. Erről nyilatkozni kell a Rendőrségnél, és ennek is van egy 10. 000,- Ft körüli összege. Mármint annak, hogy közérdekű munkát lehessen vállalni. Ezután el kell menni a Munkaügyi Hivatalba és jelentkezni kell közmunkára 15 napon belül.
2012. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Közigazgatási bírságot nem lehet közmunkázni, amit a rendőrség szab ki szabálysértésért.

A helyszínbírságot lehet, aminek a hátulján ott van a tájékoztató, és abból kiderül, hogy 30 nap elteltével 3 napod van, hogy jelentkezz a munkaügyi hivatalban. Ott azonban akkor foglalkoztatnak, ha van 2600Ft-os orvosi alkalmasságid. A rendőrségre nem kell bemenni.

2012. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Danke schön!

közigbírság not rulez...

2012. dec. 24. 18:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ha érdekel a közig bírságról több infó, akkor mondom, hogy a közig bírság pont az átválthatatlansága miatt behajthatatlan. Aki nem rendelkezik jövedelemmel, és nincs a nevén semmi, attól nem tudják behajtani.

Túlbonyolították nagyon, például az ittas vezetés kerékpárral is KKT, vagy az enyhe fokú ittasság autósnál. Általában ugye a helyi alkoholista van megfogva vele, de mivel szoc. támogatásokon élnek, így nem tudják rajta behajtani. Annak kell fizetni, aki dolgozik, ez így nagyon nem jól van kitalálva.

2012. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

reggel ennek az olvasgatásával majdnem 1,5 órát foglalatoskodtam.

ami kevésbé gáz: kisebb mértékű seb. tú.l. miatt csak szabálysértés. Mivel én nem lépem túl max figyelmetlenségből a m.s-et, így ez nem fenyeget.

ami nagyon gáz az maga végrehajtás. Mostanában egyre inkább (főleg parkolási bírságok) kerülnek úgy az "elkövető" tudtára, hogy jönnek a behajtók árverezni. Ami többszörösen szabálytalan, mert az APEH-nek meg kell próbálnia előbb levonnia a folyószámláról/fizetésből.

A legbosszantóbb, hogy hiába állítom, hogy nem tudtam a rendezetlen parkolási bírságomról, a bírságolónak hiába kell ajánlott levélben küldenie a gépj. üzembetartójának egy emlékeztetőt, hogy XY eljárás van önnel szemben. Nem küldik és be se kell mutatniuk a tértivevényt/ajánlott levél feladóvevényét, mert a bíróság arra úgy tekint, hogy "kihirdetett állapotba került" valahol...

A közigbírság ilyen formája az egyik leggusztustalanabb, mert el nem követett, vagy jogtalan bírságoknál is csak a végrehajtó érkezésénél kérhetem a perújrafelvételt.

Mostanában volt nem egy ilyen eset bírósági végrehajtókkal kapcsolatban, talán változik a szabályozás, vagy legalább jobban "ránéznek" a bírósági eljárásokra, hogy a szerencsétlen elkövető legalább a bírósági tárgyalásra kapjon "meghívót"

2012. dec. 24. 20:39
 6/12 A kérdező kommentje:

javítok a bíróságnak nem kell értesítenie az elkövetőt.

Elvileg a parkolási társaságnak, később a behajtó cégnek kellene nem is 1x levélben értesítőt küldenie...

2012. dec. 24. 20:42
 7/12 Tóth Péter Gábor válasza:
Sziasztok a Közigazgatási birságot nem lehet ledolgozni nem tudom ki álitja hogy lelehet engem most nem olyan rég büntetek meg 10000Ft ra a rendörök szerint lelehet a munka ügyi szerint nem akkor most döncsétek el hogy mi az igazság .
2013. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy nem lehet, azok a rendőrök nem tudták jól.
2013. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Közig bírság nem is lehet "csak" 10000? Mi a minimum összege? 30000?
2013. ápr. 24. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden szabályszegésért más fix összegek vannak.

Például:

-biztonsági öv használatának elmulasztása lakott területen belül: 10eFt

-lakott területen kívül: 15eFt

-autópályán: 20eFt


ittas kerékpározás:

-0.3-0.49mg/l mellékúton 10eFt főúton 30eFt

-0.5 felett mellékúton és főúton egyaránt 60eFt


Közigazgatási bírság alá tartoznak továbbá: sebességtúllépés, gyermekbiztonsági rendszer használatának elmulasztása, külföldi hatósági jelzésű járművek belföldi üzemeltetésére vonatkozó szabályok, behajtani tilos, és még pár szabályszegés.

Mindnek fix bírsági tétele van.

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!