Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biztonsági öv használatának...

Biztonsági öv használatának elmulasztásáért kaptam 15000 Ft-os bírságot a tegnapi délután folyamán. Jogos? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A rendorok azt allitottak, hogy mikor 4 utcaval arrebb lattak haladni az autommal, nem volt becsatolva az ovem. En ebben viszont nem vagyok biztos, mert mikor kovettek, majd levillogtak, egybol kiszalltam az autombol, de nem emlekszem hogy kicsatoltam az ovem, vagy nem. Jogosan kaptam a buntetest? Keszul a rendorautoban kameras felvetel? Tudjak valamivel bizonyitani azt, hogy nekem 2 kilometerrel azelott nem volt bekapcsolva az ovem? Ha nem, elkepzelheto, hogy a fellebbezes lehetosegehez fordulok. Koszi a valaszokat!

2012. aug. 6. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit, legközelebb várd meg mig ok mennek a kocsidhoz, ne szállj ki.
2012. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amerikában ezért golyót kapnál a fejedbe, ha kiszállsz rendőri intézkedés előtt...


Amúgy 2 rendőr volt, nekik lesz igazuk. Soksok éve aput villogták le, hogy piroson ment át. Persze nem, sárga volt annyira, hogy a még 1 autó és utána a rendőr átment még. (Természetesen a rendőr sem villogóval a kereszteződés után kezdett el villogni. )

Állították piros volt. Mondtuk nem, sárga még utánunk is átjöttek. Nem érdekli őket piros volt.

Szerinted...?

2012. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

" Biztonsági öv használatának elmulasztásáért kaptam 15000 Ft-os bírságot a tegnapi délután folyamán. Jogos? "


Jogos.

Nem volt becsatolva az öved,és ezért büntettek meg.

Mit nem értesz ezen ?

2012. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazabol nem azert csesztettek, mert kiszalltam az autombol, csupan annyit allitottak, hogy nem volt bekotve az ovem, mikor szembe jottek velem. Szerintem alaptalanul vadaskodtak, mivel a megallitas pillanataban megfigyelt korulmenyekre kellene alapozni az allitasokat, nem? Második, veletek valoszinu direkt genyoztak, kivezenyeltek oket, hogy gyujtsenek egy kis konyhapenzt.
2012. aug. 6. 14:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Harmadik, kerlek olvasd mar el a leirast. Nem ilyen egyertelmu a helyzet.
2012. aug. 6. 14:54
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha biztos vagy abban, hogy "tiszta" vagy, akkor ilyen esetben nem szabad elfogadni a büntetést, hanem ragaszkodni kell a szabálysértési feljelentéshez. A bíróság előtt megillet az ártatlanság vélelme, így a rendőrnek kell bizonyítania a szabálysértés tényét. De ebben az esetben nem ajánlom: ha tényleg nem volt becsatolva az öv és ezt bizonyítani tudják, akkor a magasabb összegű bírság mellett a perköltséget is ki kell fizetni...
2012. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alex Fly válasza:


"Ha biztos vagy abban, hogy "tiszta" vagy..."


Annyira biztos benne, hogy meg arra se emlekszik, hogy kiszallas elott kikapcsolta-e az ovet.


Ezt irta a kerdezo:


"kiszalltam az autombol, de nem emlekszem hogy kicsatoltam az ovem, vagy nem"

2012. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Melyikőtök tudta, hogy Orbánék 33 milliárd (!) forintra számítanak 2012-ben bírságokból?

Egyébként utolsó előtti igazad van.

2012. aug. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg is latszik a torekves, itt Makón 2 hete mindenhol rendorautokat latok, allitjak meg az autokat folyamatosan. Tudom, hogy parancsot teljesitenek, ugyanakkor en biztos szolnek valamit a felettesemnek, hogy ugyan, hadd menjek mar a "ciganyok segget szagolgatni" ahelyett, hogy becsuletes magyar allampolgarokat birsagolunk folyamatosan azert, mert 500 meteres uton nem kapcsolta be az ovet. :S
2012. aug. 18. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:

500 méteres úton is belédszállhat egy barom 120-al.

A saját életed óvja meg. Ne azért használd, mert megbűntet a zsaru hanem mert szétkenődsz a szélvédőn ha baleset van.


Engem 15 éve középsulis koromban a Franciáknál egy benzinkúti pihenőnél a francia zsaruk megforgattak egy Peugeutban. Akkor ők is az övhasználatért kampányoltak. Egy utánfutóra volt szerelve a kocsi, beszálltál, bekapcsoltad az övet, majd egyszer jobbra fordítottak oldalra, utána át balra, ebből a helyzetből egy teljes fordulat, majd oldalt megállított, utána vissza 3x teljes fordulat, majd megállított úgy hogy a teteje volt lent. Az ön beleszögezett az ülésbe.

Mondta a zsaru, hogy ez egy enyhe árokba borulás szimulációja volt, lényegesen kisebb sebességgel mint a valóságban...

Szívem szerint mindenkit betennék egy ilyenbe. 1000x hatásosabb mint egy Kapcsold be az övet. plakát.

2012. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!