Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem írják ki a bűnözők teljes nevét a médiumokban? Miért védik jobban, mint az áldozatot? Miért tartanak vissza lényeges információkat, mint pl. rassz?

Figyelt kérdés
Angliában az újságok teljes nevet, fényképet közölnek le a bűnözőről, életkorral, származással, vagy akár lakcímmel is!

2012. dec. 29. 00:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert amíg el nem ítélik, addig ártatlan.
2012. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Angliában és az USA-ban nem ártatlan?
2012. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

"Miért tartanak vissza lényeges információkat, mint pl. rassz?"


Attól, hogy neked lényeges, attól még teljesen érdektelen.


Én sem értem a nyugati hozzáállást, ott például a 911-es hívások felvételeit is le szokta hozni a sajtó. Ahhoz tényleg mi köze bárkinek?

Az elkövető ellen, ha már ismert, akkor büntetőeljárás folyik. Ha kellően súlyos a cselekmény, akkor le is tartóztatják. Nagyságrendekkel rosszabb neki, mint az áldozatnak. Ezért nem értettem sose az ilyen kérdéseket.

2012. dec. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

# 3:


"Nagyságrendekkel rosszabb neki, mint az áldozatnak."


Hát, ha mondjuk engem valaki megöl, szerintem nekem nagyságrendekkel rosszabb, mint az elkövetőnek. De mondjuk, ha úgy megvernek, hogy hetekig-hónapokig kórházban fekszem, esetleg maradandó sérüléseket okoznak.


Persze ettől függetlenül az áldozatnak semmivel nem lesz jobb, ha a sajtó lehozza, hogy cigány volt-e az illető vagy sem, mert ugye a kérdés lényegében erre irányult.

2012. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Amerikában, ahol egy "kicsit" nagyobb hagyománya van a demokráciának, ott bemondják a hírekben az elkövető bőrszínét. A fényképét is kiteszik a körözött személynek.


Nevetséges, hogy Magyarországon max. a ruházatát írhatják le, ha a lakosság segítségét kéri a rendőrség, esély sincs megtalálni így senkit!

2012. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Hát, ha mondjuk engem valaki megöl, szerintem nekem nagyságrendekkel rosszabb, mint az elkövetőnek. "


Jó, így ebben a formában marhaságot írtam.

Van ami rosszabb.

Igazából a miért védik jobban kérdésre reagáltam. Az elkövető, ha elkapták, börtönben van, és a büntetés kiszabására vár. Amitől nem sok védi meg. Aki szerint egy P. József akkora nagy védelem neki, az is túloz.


Amúgy:

1. Amíg köröznek valakit, (akár tettesként, akár tanúként), addig minden releváns információ nyilvános róla. Ha kreol bőrű, az is. A teljes neve, lakhelyez is.

2. Ha elkapták, akkor elkapták. Kell ennél több? Azon kívül, hogy egy ártatlan embert esetleg névvel megrágalmaznak?

2012. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

"1. Amíg köröznek valakit, (akár tettesként, akár tanúként), addig minden releváns információ nyilvános róla. Ha kreol bőrű, az is. A teljes neve, lakhelyez is."


Ez nem igaz szerintem, mert a hírekben SOHA nem mondják be az elkövető származását. Max. a kép alapján lehet következtetni a bőr színére.

2012. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Releváns információkról volt szó. Ha neked a kreol bőrű nem elég.
2012. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kocka555000 válasza:
0%
Emberek ez a kérdés hogy tartozik a PC kérdésekhez ???
2012. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

PC itt: Political correctness/Politikai korrektség


Lehet védeni az elkövetőt is nyilván, jogerős ítélet előtt is, után is, de akkor Angliában ez nem szempont? Ott sokkal régebbi hagyománya van a sajtószabadságnak és a demokráciának. Magyarországon ez már szerintem a másik véglet, hogy az elkövetőt védik inkább..


Ott teljesen természetes leírni a nevet, rasszt, stb.

Azért Angliával példálózom, mert ott laktam egy ideig. Ott le merik írni, hogy pakisztáni, stb.


Csak kiragadtam a töménytelen ilyen újságcikkből ezt a 2-őt:


1)

A rassz szalagcímen megnevezve, a cikkben fénykép, több esetben személyes adatok:

Nine Pakistanis jailed for gangrape, child sex abuse in Manchester

[link]

[link]


2)

Neveket, származást említ a BBC, teljesen természetes módon:

Girl, 10, kept as 'virtual slave' in Eccles cellar

[link]

2012. dec. 29. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!