Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik barátomon segítettem és...

Egyik barátomon segítettem és átírattam rájuk a házamat, teljes mértékben és megegyeztünk hogy ekkor és ekkorra kifizetik. Nos több mint a felét ugyan kifizették a másikra még mindig várnom kell. vissza akarom íratni a nevemre. Meg tudom tenni?

Figyelt kérdés
vagy kell az ő beleegyezésük is
2013. jan. 2. 12:54
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
ja a határidő is lejárt már.
2013. jan. 2. 12:55
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ügyes vagy ... tehát eladtad, vagy elajándékoztad ... ha nem volt a szerződésben kitétel arra vonatkozóan, hogy mit vársz el, mik a feltételek, akkor veszett fejsze nyele ... nem is értem ezt a "segíteni akarok, így rád iratom a házam" módszert
2013. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
kitétel csak egy dátum volt, ami már lejárt 9 hónapja,ők vettek fel rá jelzálogot is, ebből fizették ki a felét
2013. jan. 2. 13:09
 4/25 anonim ***** válasza:
Menj vissza az ügyvédhez, akinél a szerződést csináltátok.
2013. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
és mit tud tenni? mik a lehetőségeim, mert ő igazából mondta hogy ez nagy bátorság és hogy jól meggondoltam e? de én úgy döntöttem hogy visszaszeretném szerezni a házat, ha lehet minél előbb.
2013. jan. 2. 13:13
 6/25 anonim ***** válasza:
Koma, én inkább azon gondolkodnék, hogy vissza akarom-e kapni azt a házat, ugyanis ha jelzálogot jegyeztettek be rá, az azzal nem szűnik meg, hogy visszakapod, és ha nem fizetik tovább a hitelt a cimboráid, a bank viheti a házad, akkor pedig se pénz, se ház.
2013. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Vele átnézheted a szerződést, amit írtatok, hogy van-e benne olyan kitétel, amit meg lehet támadni a bíróságon. Itt nem részletezted, hogy milyen szerződést írtatok, úgyhogy tanácsot se sokat tudunk adni.

De ha simán csak elajándékoztad a házat, akkor ennyi volt.

2013. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
és ha én kifizetném a jelzálogot, akkor ? igaz nekik egy fillérük nem lenne, mert a jelzálog annyi mint amit idáig ideadtak nekem, akkor mi lenne? kértem őket hogy írassuk vissza de ők nem akarják, írtak egy levelet ügyvéd által hogy nekik a fizetési szándékuk megvan, nem akarnak fiz. nélkül lelépni, de most azonnal nem tudnak fizetni. a pénzeket amit félretesznek, azt az ügyvédnél hagyják letétbe. én azonnal akarom a házat, de ők nem akarják visszaíratni.
2013. jan. 2. 13:31
 9/25 A kérdező kommentje:
ha bíróságra viszem az ügyet hogy ennyivel tartoznak és nekem a ház kell?? mennyi idő?? és mi van ha közben az ügyvédnél már megvan a pénz? vesztek valamit? mert ha nekem nem kell a pénz hanem a ház? azt hogy tudom elintézni?
2013. jan. 2. 13:33
 10/25 anonim ***** válasza:

"és ha én kifizetném a jelzálogot, akkor ?"


A jelzálog megváltásába a bank nem fog belemenni, mivel ő a kamatokat is akarja. A hitelt persze törlesztheted tovább, a banknak mindegy ki fizet.


"kértem őket hogy írassuk vissza de ők nem akarják, írtak egy levelet ügyvéd által hogy nekik a fizetési szándékuk megvan, nem akarnak fiz. nélkül lelépni, de most azonnal nem tudnak fizetni. a pénzeket amit félretesznek, azt az ügyvédnél hagyják letétbe. én azonnal akarom a házat, de ők nem akarják visszaíratni."


Az mindegy, hogy ők mit akarnak, ha nem fizettek, pedig határidő volt szabva, akkor szerződést szegnek. Ilyenkor póthatáridőt kell szabni, és ha arra sem fizetnek, akkor el lehet állni a szerződéstől és visszakaphatod a házad.


"ha bíróságra viszem az ügyet hogy ennyivel tartoznak és nekem a ház kell??"


Azt lehet, lásd fent.


"mennyi idő??"


Sok. És nyilván neked kell a perköltséget is megelőlegezned.


"és mi van ha közben az ügyvédnél már megvan a pénz? vesztek valamit?"


A pert elveszítheted, de erre is megvannak a trükkök, hogy hogy spórolj perköltséget.


"mert ha nekem nem kell a pénz hanem a ház? azt hogy tudom elintézni?"


Lásd fent. Ha póthatáridőt szabsz és nem fizetnek, visszakaphatod. Ha a póthatáridőre fizetnek, akkor nincs jogod visszakérni.

2013. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!