Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak az egész Gárdista-egyenru...

Csak az egész Gárdista-egyenruha tiltott vagy az is pl, ha fekete nadrág, fekete póló, bakancs és Árpád-sávos kendő van rajtam (tehát nincs rajtam fehér ing és fekete mellény)? Egyáltalán emnnyi büntetés jár a Gárdista-ruha viseléséért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
50ezer forint. De nem a ruha tiltott hanem a jelképek használata. Azontúl minden szart vehetsz fel. mindenféle csíkkal. Fekete mellénnyel bakanccsal, amivel akarsz.
2010. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

a hasonló ruhák is tiltottak, ha jól tudom, nem csak a pontos gárdista ruhák, de ezt jogilag nehéz betartani, szerintem fel lehet venni következmények nélkül.

de ha ilyennel jössz szembe velem az utcán, én pofánröhöglek.

2010. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Fehér inget fekete mellénnyel hol lehetne már betiltani? Ne viccelj már!
2010. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44es nemhogy a hasonló, de még az eredeti Gárdaruha ha a jelképeket leveszed, is használható bárhol.
2010. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

A Gárdamellény hátán egy ilyen oroszlán van hímezve:

[link]


Az elején egy ilyen jelvény:

[link]



Ha ezek nincsenek rajta akkor az egy sima fekete mellény. És próbálja meg valaki betiltani...

2010. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a gárdaruha sorsa... de szerintem még jobban beégetik magukat. Ostoba banda.
2010. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vitatott. Ezt használja ki majd Vona Gábor. Jelenleg arról szól a jogszabály, ha jól tudom, hogy maga az "egyenruha", vagy más szóval ez a ruhakombináció tiltott. Magyarán mondva szimplán a mellény, a kendő stb. nem.
2010. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van utolsó. Bármit felvehetsz, nehogymár törvény írja elő miben mehetek utcára. Csak a jelképek tiltottak vagy a ruha csoportos egyenruha szerű használata. Ha egyedül vagy hordhatsz eredeti gárdaruhát is ha a hímzést kiszedted belőle.
2010. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

ma 21:10-es

te aztán k*rva értelmes lehetsz!

nehogymár ne legyen mindegy, ki mit vesz fel neked utcára

2010. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként csak mellékesen jegyzem meg itt vidéken ma is az eredetit használják oroszlánnal. Választás előtt voltam Jobbik lakossági fórumon, ott is volt gárdista és az eredeti egyenruhájában az oroszlánosban. Senki sem foglakozik ilyennel. Ez megint csak a Pesti parasztok lihegése nyomán szült törvény amit mindenki szarik le magasról. Őszintén szólva én személy szerint még nem is hallottam hogy valakit ezért bírságoltak volna. De valaki tud ilyenről írja meg. Gondolom az is pesti sztori lesz. Ott élnek ilyen nyomorékok.
2010. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!