Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a jogi ügyben mit...

Ebben a jogi ügyben mit hogyan és hol kell kezdeményeznem az újabb per megindítását?

Figyelt kérdés
Az ügy nem egyszerű de dióhéjban ismertetem. Adósom ellen pénztartozás miatt végrehajtási eljárás folyt ( folyik) már 14. éve. A végrehajtó tíz éven keresztül arról tájékoztatott engemet hogy adósnak lefoglalható vagyontárgya munkaviszonya nincs. Aztán saját magam elkezdtem vizsgálódni az adósom munkaviszonyai felől, s írásos igazolás van arról hogy az adósnak mindvégig bejelentett munkaviszonnyal rendelkezett. Ezért bírósági eljárások folytak a végrehajtó ellen8 Városi, Megyei, majd Ítélőtábla közreműködésével, az ítélőtábla alaposan feltárta a végrehajtó súlyos mulasztásait törvénysértő eljárásait, A MEP igazolta azt hogy a végrehajtó az adós munkaviszonyának ügyében egyszer sem kereste meg Őket.Közben a végrehajtó helyett másik végrehajtót jelölt ki a végrehajtói Kamara. E végrehajtó is sikertelen eljárásokat folytatott adós ellen. Az Ítélőtábla folyamatában az adósnak a munkabéréből elkezdődött a bérből való letiltás, amit a perben lévő végrehajtó az ítélőtáblának közölt.( Valóban folyt három hónapig aztán már tovább nem, az adós munkaviszonyát megszüntette)Az Ítélőtábla bár feltárta a számos törvénysértő eljárásait a végrehajtóval szemben, mégis azt állapította meg hogy kárt nem okozott a végrehajtó, mert jelenleg is folyik a végrehajtása felperes követelés részben megtérült és jó esély van annak hogy a további megtérülései is megtérülnek. Bár az ítéletben ez van. A keresetmódosítást megelőző felperesi kártérítési igény ( amelyben a felperes a kárát az adóstól meg nem térült követelésében jelölte meg ) tehát jelenleg még idő előtti. Amennyiben azonban a követelés megtérülése az adóstól végleg meghiúsul, a jelen perben hozott keresetet elutasító ítélet az eltérő ténybeli alapokra figyelemmel nem képezi eljárás jogi akadályát annak, hogy a meg nem térült követelést a jelen per alperesével szemben a felperes újabb perben érvényesítse. Ezt az Ítélőtábla ítéletében van. Kérdezem ezt hogy kell értelmezni? És melyik bíróságon kell elkezdeni e peres eljárást? Jelenleg is az adósom ellen nem folyik a végrehajtás, ugyanis a végrehajtó azt közölte adósnak nincs lakcíme ezért a végrehajtás befejezett. Nem kizárható az hogy a két végrehajtó összejátszik az adóst megvédve. A végrehajtói Kamara a panaszaimra mindig a végrehajtó elleni ítéletekre hivatkozik hogy a bíróság sem marasztalta a végrehajtót, a törvénysértésekre azt válaszolta a végrehajtó is ember hibázhat, e hibáikat a végrehajtóknak a bíróságok elnézik. Kérdezem ez esetben mit és hol kell kezdeményeznem hogy az adós tartozásai megtérüljenek részemre ? Köszönöm a válaszokat. Csizmadia János
2013. jan. 5. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg a jogiforum.hu -n hozzáértőbben fognak válaszolni, itt lényegesen kevesebb a jogot végzett ember.
2013. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne a jogi fórumhoz fordulj,mert azoknak a válaszaiból nem fogsz előre jutni.Egy két szóban válaszolnak,ha éppen nem kezdenek szemtelenkedni.Én azt javaslom,hogy fordulj ügyvédhez.Megéri.Lehet,hogy kitud valamit hozni ebből,sőt.
2013. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
51%
Bizony ez az ügy nem egyszerű, de szerintem eredménnyel pereskedhetsz. Ha már arról van jogerős ítélet hogy a végrehajtó törvénysértően járt el, ha az adós lakcíme ismeretlen ez bizony végleges akadálya a végrehajtásnak.Ha jogi problémád van azt a jogszerviznél tedd fel ahol valós szakszerű válaszokat adnak a kérdésekre. tapasztaltam hogy a jogi fórumon a választ adók többsége félrevezető válaszokat adnak provokálva, de az index jogi fórumán is csak jogász hallgatók adnak félrevezető tanácsokat.Próbáld meg a jogszerviztől kérdezni.
2013. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!