Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szerencsétlen munkanélküli...

Egy szerencsétlen munkanélkülit kötelezhetnek arra, hogy folyószámlát nyisson, mert csak akkor kapja meg a 22,800, - Ft-os segélyét?

Figyelt kérdés
A készpénzes kifizetés állítólag megszűnt a járási rendszer bevezetésével.
2013. jan. 5. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Felháborító! Probáld meg valamelyik ismerős, rokon nevére utaltatni.
2013. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%

Miért lenne olyan felháborító? Könyörgöm, a 21. században élünk. Egy költségvetési intézmény gazdasági vezetője vagyok, el sem tudjátok képzelni, mennyivel több munka és nagyobb hibalehetőség van a készpénz-forgalommal. Mi is éppen arra törekszünk, hogy minimális legyen a készpénzforgalom az intézményeinkben.


A bankszámlára pedig akkor is szükséged lesz, ha nem leszel munkanélküli, mert fizetést csak arra kaphatsz, legalábbis a cégek csak utalással fizetnek. De ilyen hozzáállással nem is nagyon fogsz munkát találni, persze egyszerűbb a "segílyt" felvenni.

2013. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%

Idáig nem ez volt,de ha ez igaz akkor ez már az aljasság.Ha bármi tartozása van az illetőnek,akkor búcsút mondhat a segélyének,a bank könyörtelenül levonja a végrehajtó utasítására.Aztán ebből a hatalmas pénzből még fizetheti is a számlavezetési díjat,és még mit tudom én mit talált ki a kormány.

"Én így szeretlek Magyarország"

2013. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%
Mi ebben a felháborító? Az hogy egy folyószámla mindenféle kezelési költséggel jár, így a 22 800 forint még kevesebb lesz minden hónapba. Kamatozni, hát mondhatjuk azt is hogy szinte semmit nem kamatozik ennyi pénz.
2013. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

2-es

A bankszámlára csak olyan embernek van szüksége,akinek bőséges forgalma is van rajta.Gondolom neked is.De akinek annyi a bevétele,hogy fizetéstől fizetésig vegetál,valamint a fizetés napon kénytelen az egészet kivenni mivel fizetnivalói vannak-annak az embernek semmi szüksége a "jótékony bankok"-ra.

Hogy segélyezett,ehhez gondolom semmi közöd nincs.Valószínüleg jogosult a bérpótló juttatásra,ha tetszik neked, ha nem.Még te is lehetsz munkanélküli,ebben a változó világban.


Legyen szép az estéd..

2013. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk már pár éve pedig igy megy számlát kellett nyitni.

Egyedül a közmunkával em voltam most kibékülve mindenhéten minek fizetnek aztán baszogatják az embert ha nem veszi fel rögtön csak 2 hét után.

2013. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
Második én a te buta hozzáállásodért csak gratulálni tudok a ...szegényekbe rúgjunk bele még egyet és egy ilyen ember vezet egy céget hát igen hülyéknek áll a világ.
2013. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
7-es ott a pont:)))
2013. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#2-nek! Kedves gazdasági vezető!

A hozzáállásommal nem hiszem, hogy probléma lenne, a kérdésemben egy családtagom átmeneti problémáját írtam le.

Én gépészmérnök vagyok, 50 éves és szerencsére "segíly"-re nem volt még szükségem. Mindenesetre nem esett jól, hogy a feltett kérdésem alapján véleményt mondtál az életvitelemről és a munkához való hozzáállásomról. Egy kicsit több empatikus készséget elvártam volna, bár lehet, hogy a te szakmádban erre nincs szükség.

2013. jan. 5. 18:08
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Szép országban élünk... :)
2013. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!