Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kft Tulajdonosa Európai Uniós...

Kft Tulajdonosa Európai Uniós pályázat benyújtásáért és a kapott pénz eredménytelen kezeléséért felelősségre vonható-e amennyiben az ügyvezető egy másik személy s csak megegyezésből kifolyólag adta nevét a céghez?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos! köszönöm előre is a válaszokat

2013. jan. 13. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ha az ügyvezető a cég képviseletében megállapodást kötött, akkor azért a megállapodásért teljes vagyonával felel.
2013. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagyis az ügyvezető felel érte nem a tulajdonos. így van?
2013. jan. 13. 17:23
 3/8 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy magához a pályázat beadásához sincs szükség az aláírásomhoz,én vagyok a tulaj :( családtag kért meg rá, nem örülök neki egy cseppet sem! jól tudom h ez így van??
2013. jan. 13. 17:25
 4/8 A kérdező kommentje:
aláírásomRA. bocsánat
2013. jan. 13. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Őszintén nem vagyok benne biztos. Az egyetemen egyetlen ilyesmivel foglalkozó tárgyunk volt, két évvel ezelőtt, és onnan ez az emlék dereng: a kft-ért az ügyvezető a vagyonával felel, a tulajdonos csak a befektetett tőke erejéig.
2013. jan. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

A pályázat eredményeként nyilván aláírtatok (az ügyvezető) egy támogatási szerződést. Ott nézz utána, hogy milyen szankciói vannak a támogatás nem szerződésszerű felhasználásának.

A kft. tulajdonosa a cég tartozásaiért vagyoni betéte, üzletrésze erejéig felel, a fölött csak nagyon kivételes esetekben. Az ügyvezető főszabály szerint nem felel a vagyonával a cég tartozásaiért, szintén csak nagyon kivételes esetekben. De feltételezem, büntetőjogi kategóriákat már nem akartok feszegetni.

Az, hogy milyen okból "adta a nevét" az ügyvezető, sajnos itt nem számít. Szerintem csak ront a helyzeten, ha az ügyvezető azzal védekezik, hogy csak stróman volt.

2013. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem az ügyvezető adta a nevét hanem én, mint tulajdonos. Az ügyvezető az apám. nem enyhe érzelmi zsarolásokat alkalmaz.. tulajdonképpen semmit nem csinálok ebben a cégben csak a nevemet adtam hozzá mint tulajdonos, az ügyvéd is megnyugtatott hogy felelősség az ügyvezetőt terheli és nem engem.
2013. jan. 14. 16:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Viszont most hogy európai uniós pénzre akarnak pályázni szeretnék megnyugodni hogy nem terhel engem semmi ha a kapott pénzt nem úgy használják fel ahogyan kell.
2013. jan. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!