Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikában milyen beosztású...

Amerikában milyen beosztású embereknek/ügynököknek van egész országra kiterjedő hatásköre? Elsősorban rendvédelmi szervezetekre gondolok. Azt tudom, hogy egy sima rendőr a saját államán kívül nem intézkedhet.

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
FBI, Nemzetbiztonsági hivatal, CIA embereinek van országos hatáskörük. Ezeken kívűl még lehet, hogy van más is.
2013. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! :) ha valaki tud még mást az írjon!!!
2013. jan. 16. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
FDA es a CDC, bar ezek nem rendvedelmi szervezetek, de ok barmikor radtorhetik az ajtot, szo nelkul bilincsbe verve elvisznek es meg csak nem is kell tudatniuk veled, hogy miert....
2013. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még a DEA és az NSA is ilyen.
2013. jan. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és az USMS (rendőrbírói szolgálat), BATFE (ismertebb néven ATF- alkohol, dohány, lőfegyverek és robbanóanyagok irodája), USCBP (határőrök és vámosok)??? Ezekkel mi a helyzet? Tudtok róluk valamit?
2013. jan. 17. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezekkel mi a helyzet? Tudtok róluk valamit? - megis mit szeretnel tudni roluk tolunk, amit a gugli neked nem arul el?

Szerintem keves ember irogat ide, akinek kozelebbi/szemelyes kapcsolata volt barmelyikkel is:)


Bar egyszer beszalltam egy liftbe ket nyomozo melle; ahogy felemelte a karjat, hogy megnyomja a gombot kivillant a fegyvere. Epp vmi halaleset volt az epuletben es azt jottek nyomozni...


Ahhoz, hogy kideritsd melyik szervnek pontosan milyen hataskore van orszagon belul, ahhoz tessek jobban elmelyedni a weboldalakon:

[link]

[link]

[link]

esatobbi esatobbi

2013. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!