Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Párommal elég rosszba lettünk...

Párommal elég rosszba lettünk amikor kiderült hogy terhes vagyok, sajnos addig fajult hogy 2szer feljelentettem? Most felhivott az anyukája hogy ne tegyem ezt. Bocsánatot kért és mondta hogy soha nem fordul elö?

Figyelt kérdés
Le lehet állitani egy magáninditványos feljelentést? mivel jár? van költsége?
2009. aug. 31. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A feljelentést nem lehet visszavonni. Máskor gondold meg, mielőtt ilyesmit csinálsz, mert ez nem egy jó játék.

Max. annyi tudsz tenni, hogy ha a feljelentést - ha magánindítványos, gondolom, könnyű testi sértés miatt tetted, ugye? - szóval, ha átteszik a bíróságra, ott közlöd, hogy nem akarod az ügyet folytatni.

(volt itt pár napja egy nagyon lelkes nővédő aktivista, neki kellene olvasgatnia az ilyen kérdéseket)

2009. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Így igaz, ezt már nem lehet visszavonni, sőt, ha valami közvádra üldözendő bcs. is elkövetődött, akkor meg már nem is Tőled függ hogy folytatják-e az eljárást. Arra gondolok, hogy ha pl. megütött Téged terhesen, abból súlyosabb sérülés is létrejöhet, és ilyenkor is megkérdezik a magánindítványt de lehet hogy mégsem az dönt. Meg kell gondolni előre a feljelentéseket.
2009. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem az aktivista vagyok de a témát én nyitottam :)))

Amúgy ha bocsánatot kért attól még nem kaptál garanciát arra, hogy többet nem teszi meg, gondolom megijedt. Amúgy meg eleve nem értem, kiderült hogy közös gyereketek lesz, boldognak kéne lennie, nem pedig összevernie.

A gyereket se tedd ki ennek, szerintem.

A magán indítványos feljelentésnek nincsen külön költsége, jogodban áll feljelentés tenni és tedd is meg, hogy legalább egy papír legyen róla, ki tudja még mi lesz ha esetleg visszamész hozzá, de őszintén kívánom hogy ne és egy normálispasit találj.

29/N

2009. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy a feljelentés visszavonása nem létezik. Szűk körben létezik.


Be. 500. § (3) Ha a bíróság által elrendelt nyomozás során a feljelentő a feljelentést visszavonta, az addig keletkezett iratokat és a feljelentés visszavonására vonatkozó nyilatkozatot a bíróságnak vissza kell küldeni.

2009. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt még túl okosak lennének egyesek:


A sértett mint magánvádló képviseli a vádat az alábbi bűncselekmények esetén: könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés, kegyeletsértés (a sértett halála esetén helyébe 30 napon belül hozzátartozója léphet). - Amennyiben a bíróság a feljelentés alapján egyéb intézkedést nem test személyes meghallgatásra idézi a feljelentőt és a feljelentettet. A személyes meghallgatásról (és annak eredménytelensége esetén a későbbi tárgyalásról) ha a feljelentő úgy marad távol, hogy a távolmaradását a meghallgatást megelőzően nem menti ki, illetőleg, ha a feljelentés óta bekövetkezett lakcímváltozása miatt a bíróság nem tudja idézni, akkor a bíróság az eljárást megszünteti. Ezen személyes meghallgatás során a bíróság a megjelent feleket megpróbálja kibékíteni, ennek eredménytelensége esetén az eljárás egy következő időpontban tárgyalással folytatódik, ahol az eljárás során a magánvádló kötelessége annak bizonyítása, amit a feljelentésben állított. A magánvádló a személyes meghallgatás során a feljelentést visszavonhatja, illetőleg a későbbiekben az általa képviselt vádat ejtheti, mindkét esetben ezt követően az eljárás megszüntetésére kerül sor.

2009. aug. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindannyiunk nevében köszönjük a kioktatást a nem okoskodó előző, copy-paste-s válaszolónak :D

Tükröt mielőbb vegyél.

2009. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a rendőrségen tetted a feljelentést, azt nem lehet visszavonni. A törvény így írja elő, és kész. A magánindítványos feljelentést ha átteszik a bíróságra, ott fizetni kell az eljárás megindításáért.

Nem az én dolgom ugyan, de te komolyan tőlünk kérdezed, hogy soha nem fordul elő többet? Hát ha kétszer megütött, meg fog ütni harmadszor is, de te tudod...

(Azért vicces, hogy a normális válaszok megint le vannak pontozva).

2009. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem látom, hogy bárki bárkit pontozott volna.
2009. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!