Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi köze van a családi pótlékna...

Mi köze van a családi pótléknak? Mikor kellet volna megtörténnie? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem értek hozzá, ezért fordulok hozzátok!

Arról van szó, hogy meghalt egy családtagom, immáron több, mint 20hónapja. Ekkor le lett tiltva a családi pótlék. Ezt a bank benttartotta, nem küldte vissza az államkincstárnak. Mikor bementünk a bankhoz, azt mondták hogy csak a hagyatéki tárgyalás után adhatják/utalhatják a pénzt.

Lenne két kérdesem:

1. A hagyatéki tárgyalásnak nem kellett volna meglennie a halált követő 3-4-5hónapban?

2. Mi köze van a hagyatéknak, hagyatéki tárgyalásnak a családi pótlékhoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!

12/L



2013. jan. 27. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogy te nem 12 éves vagy, az biztos.
2013. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ki halt meg?ő kapta a családit utánad?


1ébként meg kellett volna lennie,de ezt nektek is "intézni" kellene...


családi pótlék nem hagyaték,így maximum zárolták azt a számlát amire kaptátok

2013. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első, de igenis 12 éves vagyok! Csak nem olyan hülye hogy ne értsek meg 1-2dolgot.. Na meg persze egy haláleset után valahogy meg kell magyarázni a dolgokat egy gyereknek is, előlem semmit nem titkolnak.

Második, neked köszönöm a választ. Apukám halt meg, ezek után én árva lettem. Le lett tiltva a családi pótlék. Zárolták. Próbáljuk inztézni a dolgokat, csak tanácstalanok vagyunk. A hagyatéki tárgyalást hol tudnánk intézni?

Egyébként azért kérdezem itt, mert nem szeretném, ha rossz helyekre rohangálva elrontanánk a dolgokat. És nem is vagyunk tapasztaltak. Próbálok segíteni.

2013. jan. 27. 15:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy apukám halt meg.Ő kapta a családit.
2013. jan. 27. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!