Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hitelre vásároltam lakást...

Hitelre vásároltam lakást amit sikerült kifizetnem. Most hogy tehermentes a lakás szeretném a lányom nevére íratni. Van-e valami akadálya? / nem szeretném h a nevemre kerüljön mert van máshol tartozásom/ Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

#lakás átírás
2013. jan. 29. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekiajándékozod. 2010 óta az egyenesági rokonok közötti ajándékozás illetékmentes (még).
2013. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze közjegyzői díjat meg átírási illetéket kell fizetni.
2013. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha a hitel a te neveden volt, akkor a lakás is a neveden van. Elajándékozhatod a lányodnak. De lehet, hogy a másik hitelező Bank ezt megkifogásolja.
2013. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
De kell utána adózni!!Tudom! Augusztusban iratt rám a tesom az ő részét az örökségből ! Árat kell irni az ajándékozási szerződésbe! Mi 500ezret irtunk! Azután 40ezret kell fizetni!Azt kértem 4 havi részletre! Megengedték,csak + 3 ezer ft és plussz 150ft körüli összeg,amit a 10 ezer mellé külön csekken fizetni kell!!!
2013. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Átiratod a nevére, magadat megteszed haszonélvezőnek.
2013. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Negyedik, a testvér mióta egyenesági rokon, egyben apád is?
2013. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, ha a "másik" hitel fedezetéül be lett tolva a lakás, akkor nem lehet csak úgy átadni. És már bizosan a neveden van.
2013. jan. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

"Attól függ, ha a "másik" hitel fedezetéül be lett tolva a lakás"


A kérdező írta, hogy tehermentes. Második mondat eleje a kérdésben.

2013. jan. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező írta, hogy tehermentes. Második mondat eleje a kérdésben."

Ha a másik hitellel kapcsolatosan felvetődött a kérdésben leírt probléma, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a kérdező úgy értette, hogy a lakásra felvett hitelt már visszafizették, de közben egy másik hitel fedezetéül fel lett használva.

2013. jan. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

"[...]elképzelhetőnek tartom, hogy a kérdező úgy értette, hogy[...]"

Ha úgy értette, akkor rosszul fogalmazott. Ha nem úgy értette, akkor akkor meg elvi lehetőség, de a kérdés szempontjából irreleváns.

Én valószínűbbnek tartom, hogy egy - a tehermentes ingatlantól független - tartozással van "gond" (ami lehet pl. a kérdező kis Bt-je, ahol beltagként teljes vagyoni felelősséggel tartozik), és attól tart, hogy abba a hitelbe - pl. törlesztés elmaradása esetén - "bevonják" a nagy nehezen tehermentesített ingatlanát is.

De persze ezek találgatások, majd ha erre jár a kérdező, akkor talán konkretizálja. :)

2013. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!