Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van (1 az 1-hez az én tulajdon...

Van (1 az 1-hez az én tulajdonom) egy lakásom és a fiam külföldön él évek óta, de ide van bejelentve már régóta. Nemrégiben bejelentett másokat is is. Milyen törvény ez, hogy nem lehet kijelentei őket, de ő minden további nélkül bejelenthet akárkit?

Figyelt kérdés
Elmentem kijelenteni (nyomós okaim vannak rá /adósságai. Behajtók stb. /, nem részletezném) a csaj azt mondta, hogy nem jelenthetem ki csak ha Ő aláírja a papírokat. Nos ő biztosan nem fogja csak hogy még nehezebb legyen nekem. + Ott kérdezgetik hogy miért akarok rosszat a fiamnak. Ezt nem nagyon értem hogy mi közük van egyáltalán az egészhez.

2013. jan. 28. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Légy határozót mert átvertek, igenis kényszerkijelentéssel kijelentheted. Menj oda, hogy te ezt akarod és ezt csinálják meg neked. Ne hagyd magad.
2013. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem stimmel.

Be- és kijelentés a TULAJDONOS nélkül nem képzelhető el.

A fiad csak akkor tudott bejelenteni, ha ő a tulajdonos, és ha Te volnál a tulajdonos, akkor ki tudnál jelenteni mindenkit.

2013. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Létezik kényszerkijelentési eljárás.


Tulajdonos nélkül bejelenteni nem lehet. Vagy nem vagy 1/1-ed tulajdonos, vagy nem tudom, mi történt ott, de érdemes lenne utána járni a dolognak.

2013. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanat!

Haszonélvezettel terhelt az ingatlan? És ki a haszonélvező?

2013. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos bárkit kijelenthet a lakásából. Az okmányirodában kell ügyintézni, kell hozzá egy harminc napnál nem régebbi tulajdoni lap, tehát pénzbe kerül az ügyintézés. Ezt azért tudom, mert nemrégiben derült ki, hogy a volt férjem még mindig nem jelentkezett ki a lakásomból. Nagyon nem is akart, aztán elmondtam neki a kényszerkijelentést, ekkor az ember státusza "lakcím nélküli"-re vál, na akkor fogta magát és átjelentkezett a saját lakásába. A fiad, a Te lakásodba nem jelenthetett volna be senkit, ha ez mégis megtörtént, akkor okirat hamisítást követett el, mert vélhetően aláírta a nevedet a bejelentő lapon.
2013. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz még annyit tennék hozzá, hogy egyben a fiadat is jelentsd ki. Ettől nem csorbulnak egyéb valós jogai, és kevéssé tudja átverni a balek ügyintézőket.

És megismétlem a korábbi válaszolót. Légy nagyon határozott. Ha kell, vigyél magaddal ilyen ismerőst.

2013. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam a lakás az enyém, én vagyok a haszonélvező. Mint kiderült a fiam bejelentett másokat idézem a csajt aki az ügyeket intézi "nagyon meggyőzően kijelentette, hogy az ő lakása" így tehát tulajdoni lapot sem kért tőle.... azt hittem lefordulok a székről. Elképesztően pártolja ez a hölgy. (Olyanokkal fáraszt, hogy rosszat teszek ezzel neki stb.)

Valami kehe van itt az egésszel...mondtam neki, hogy mi az, hogy itt nekem hazudozik hogy nem lehet kijelenteni, meg ezekszerint helyettem írogatta alá a papírokat...csak hebegett habogott. Kitöltöttem most egy papírt azt mondta egy hónap múlva jön valami levél majd ezzel kapcsolatban.... kíváncsian várom.

2013. jan. 29. 14:32
 8/17 anonim válasza:
79%
Ilyenkor kell megkérni az ügyintéző hölgyet, hogy legyen szíves, küldje oda a felettesét. Jelezve, hogy ha Neked kell őt megkeresni, akkor már ideges is leszel...
2013. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hogy bírtad megállni, hogy ne tegyél panaszt az ügyintéző ellen?

Plusz a fiad okirathamisítást követett el!

2013. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"a lakás az enyém, én vagyok a haszonélvező"


Vagy a tied, vagy haszonélvező vagy, a kettő kizárja egymást.

El kellene dönteni, hogy melyik...

Ha össze-vissza beszélsz, akkor főleg lehetetlen segíteni!


1. Irány a földhivatal, kérsz egy tulajdoni lapot, megnézed ki van bejegyezve.

2. A tulajdoni lappal irány az okmányiroda, és megnézed, ki van bejelentve.

2013. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!