Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazaárulók akik ezt az "Égjen...

EagleHUN kérdése:

Hazaárulók akik ezt az "Égjen a Város" felkiáltású tüntetést külföldi támogatással és pénzzel szervezik?

Figyelt kérdés

Ez a kifejezés hogy "Égjen a város" már önmagában is lázító, mások tulajdonában való kártételre buzdító, a központi hatalom megdöntésére irányuló forrongásra buzdító.

A külföldi pénzelésről és pénzforrásról nem is beszélve.

Ráadásul olyan baloldali szereplők fölkérésére teszik ezt akik jelenleg is állami szolgálatban megbízatásban vannak, lévén hogy megválasztott képviselők.


Mert szerintem simán megérhetne egy följelentést, ugyanis a következőket meríti ki (//KIEMELTEM//-közé téve) a törvényből szerintem:


"144. § (1)330 Az a //magyar állampolgár//, aki abból a célból, hogy //Magyarország függetlenségét//, területi épségét vagy //alkotmányos rendjét sértse//, külföldi kormánnyal vagy //külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn//, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2)331 A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást


a) súlyos hátrányt okozva,


b) //állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával//,


c) háború idején,


d)332 külföldi fegyveres erőnek behívásával vagy igénybevételével


követik el.


(3) Aki //hazaárulásra irányuló előkészületet követ el//, bűntett miatt egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


A következő linken már kezdeményeztem egy vitát ennek a témának az általánosságában és a 3. válaszoló egész konkrétan leírta a feltételeit a dolognak, az idézett szövegre hivatkozás forrása:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__38932..


Szerintem megállná a helyét most egy ilyen feljelentés, legalábbis nyomozás indulna. Hogy végül milyen eredménnyel (születne-e ítélet) az már más kérdés.


Szerintetek?



2013. jan. 30. 16:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Te nem szoktál dolgozni, vagy mitől érsz rá ennyire?
2013. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező egy marha.
2013. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
Iránból pénzelik. Van ideje bőven.
2013. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Végre ledúrják már Büdöspestet a Föld színéről.
2013. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

"Ez a kifejezés hogy "Égjen a város" már önmagában is lázító, mások tulajdonában való kártételre buzdító, a központi hatalom megdöntésére irányuló forrongásra buzdító. "


Azért remélem érzed az iróniát 2006-al kapcsolatban.

2013. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Vadkan01 ***** válasza:
61%
Hát kíváncsi vagyok, hogy Soros Gyuri mit tervez, de azt tudjuk, hogy amiben ő benne van, ott kő kövön nem marad.
2013. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem vágom a szövegkörnyezetet, de tudom, hogy miből van kiemelve...

Nem hiszem, hogy szó szerint kéne érteni... De ha ennyi időd van, tegyél feljelentést. :DD Beteg...

2013. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

ma 17:02


Ilyenkor azt nem értem, hogy miért felejtsük el, hogy Orbánt ő támogatta? ÉS mire feltételezzük, hogy a HAHA-t támogatják? Egy fideszes lapra, melynek célja lejáratni azt aki kritizálja a kormányt.

2013. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 compactegon ***** válasza:
69%
ez csak azért érdekes, mert ha jól emlékszem csak akkor voltak folyamatos tüntetések az utcán (és tv-székház...), mikor a viktorka ellenzékben volt. csak mellékesen megjegyzem, robbantások és "maffia" leszámolások is.
2013. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Vadkan01 ***** válasza:
78%

Először is itt van pár link erre alapoztam:

[link] [link] másodszor is nem kell elfelejteni semmit, Soros egy gazember aki támogat minden oldalt, ha ebből valami haszna származik.

2013. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!